Trwa ładowanie...

Gry komputerowe pod flagą biało-czerwoną

Resort gospodarki pomoże promować się polskim producentom na kluczowych targach zagranicznych - informuje "Puls Biznesu".
Share
Gry komputerowe pod flagą biało-czerwoną
Źródło: Jupiterimages
d1sig7l

Jesienią ubiegłego roku były wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak docenił gospodarczą rolę producentów gier komputerowych i obiecał im rządowe wsparcie. Mimo zmiany na stanowisku ministra, resort rozpisał przetarg na wybór podmiotu, który zajmie się wspieraniem polskich producentów na rynkach zagranicznych.

Z dokumentacji przetargowej wynika, że resort chce umożliwić polskim firmom wyjazdy na branżowe targi, na których będą mogły chwalić się produktami. Udział w imprezach ma być wspólny, co oznacza, że może powstać na nich narodowe stoisko. Całość ma pochłonąć 1,6 mln zł.

Pomysł na zorganizowane wsparcie cieszy się uznaniem w oczach branży gier. - Program jest adresowany do małych i średnich firm. Liderzy branży raczej z niego nie skorzystają, bo stać ich na samodzielny wyjazd. Ale dla małych to zbyt duży wydatek - podkreśla Wojciech Ozimek, prezes one2tribe.

d1sig7l

Podziel się opinią

Share
d1sig7l
d1sig7l