Trwa ładowanie...
d1xz99a
bezrobocie

GUS: bezrobocie niższe

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego liczba bezrobotnych zarejestrowanych w Urzędach Pracy w końcu sierpnia wyniosła milion 400 tysięcy osób i była niższa niż przed miesiącem o 18, 5 tysiąca osób.

Share
d1xz99a

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego liczba bezrobotnych zarejestrowanych w Urzędach Pracy w końcu sierpnia wyniosła milion 400 tysięcy osób i była niższa niż przed miesiącem o 18, 5 tysiąca osób. W ujęciu rocznym była niższa o 417 tysięcy osób.

Stopa bezrobocia w sierpniu wynosiła 9,3 procent i była niższa o 0,1 punktu procentowego niż w lipcu tego roku.

Najwyższa stopa bezrobocia utrzymywała się w województwach: warmińsko-mazurskim, świętokrzyskim, kujawsko-pomorskim i zachodnio-pomorskim. Najniższą stopą bezrobocia charakteryzowały się województwa: wielkopolskie, śląskie, małopolskie i mazowieckie.

Większość bezrobotnych pozostających w ewidencji urzędu pracy to osoby, które wcześniej pracowały zawodowo. Bez prawa do zasiłku pozostawało w sierpniu milion 177 tysięcy osób, czyli prawie 85 procent ogółu zarejestrowanych bezrobotnych. W sierpniu pracodawcy zgłosili do urzędów pracy blisko sto tysięcy ofert.

d1xz99a

Podziel się opinią

Share
d1xz99a
d1xz99a