Trwa ładowanie...
d4jdzfo

Hamas osłabia deklaracje dotyczące rozejmu

20.11. Gaza (PAP/AFP,Reuters) - Palestyński Hamas we wtorek wieczorem osłabił deklaracje dotyczące zbliżającego się rozejmu z Izraelem, podkreślając, że informację o osiągnięciu...

Share
d4jdzfo

20.11. Gaza (PAP/AFP,Reuters) - Palestyński Hamas we wtorek wieczorem osłabił deklaracje dotyczące zbliżającego się rozejmu z Izraelem, podkreślając, że informację o osiągnięciu porozumienia może przekazać jedynie Egipt. Hamas wezwał też palestyńskie grupy zbrojne do kontynuowania ataków na Izrael.

"Hamas ogłasza, że na razie nie otrzymał odpowiedzi Izraela, i wzywa wszystkie media, aby się nie spieszyły. To egipski prezydent ogłosi rozejm, jeśli dojdzie do porozumienia" - napisał na Twitterze szef kierownictwa Hamasu Ezzat al-Riszk. Zaapelował do ugrupowań zbrojnych, by "wciąż odpowiadały kontratakami na izraelskie zbrodnie".

Wcześniej przedstawiciel Hamasu Ajman Taha zapowiadał, że rozejm zostanie ogłoszony we wtorek o godzinie 20 czasu polskiego, a wejdzie w życie o godzinie 23 czasu polskiego. Tymczasem rzecznik rządu Izraela Mark Regew powiedział CNN, że porozumienie o rozejmie nie zostało jeszcze sfinalizowane i że, jak się wyraził, "piłka jest wciąż w grze".

d4jdzfo

Również przedstawiciel władz Egiptu poinformował agencję Reutera, że "rozmowy wciąż trwają". Egipt jest mediatorem w rozmowach między Izraelem a Hamasem.

Od zeszłej środy Izrael prowadzi operację wojskową wobec Strefy Gazy, skąd na jego terytorium spadają pociski wystrzeliwane przez palestyńskie ugrupowania.

Od tego czasu w izraelskiej ofensywie w Gazie zginęło według agencji AP ponad 130 Palestyńczyków. W Izraelu śmierć poniosło czterech cywilów oraz żołnierz.(PAP)

jhp/ mc/ osz/

d4jdzfo

Podziel się opinią

Share
d4jdzfo
d4jdzfo