Trwa ładowanie...
d1ibg82

Harmonogram publicznej emisji obligacji serii B GPW

...

Share
d1ibg82

30.01. Warszawa (PAP) - Poniżej przedstawiamy harmonogram publicznej emisji obligacji serii B emitowanych przez Giełdę Papierów Wartościowych.

Maksymalna wielkość emisji obligacji wynosi 750 tys. sztuk. Wartość nominalna jednej obligacji wynosi 100 zł. Emisja kierowana jest do inwestorów indywidualnych. Na początku stycznia prezes GPW Ludwik Sobolewski zapowiadał, że ostateczna wartość emisji obligacji wyniesie kilkadziesiąt milionów złotych i z pewnością będzie niższa niż ustalony maksymalny jej pułap.

W prospekcie poinformowano, że GPW zamierza przeznaczyć wpływy z oferty na finansowanie przedsięwzięć spółki, takich jak konsolidacja instytucjonalna na rynku towarów giełdowych i poszerzenie listy produktów dostępnych dla inwestorów na tym rynku, a także przedsięwzięć technologicznych w obszarze rynków finansowych i rynku towarowego.

d1ibg82

Przed miesiącem GPW uplasowała wśród inwestorów instytucjonalnych emisję 1,7 mln obligacji serii A, z której pozyskała 170 mln zł. Obligacje oprocentowane są według zmiennej stopy procentowej, WIBOR 6M i marża w wysokości 117 punktów bazowych. Odsetki będą wypłacane co pół roku, a obligacje giełda wykupi 2 stycznia 2017 roku. Środki z tej emisji GPW wykorzysta do zakupu akcji Towarowej Giełdy Energii.

do 2 lutego - ustalenie i podanie do publicznej wiadomości ceny emisyjnej i ostatecznej liczby obligacji serii B oferowanych w ofercie;

2 lutego - rozpoczęcie przyjmowania zapisów od inwestorów indywidualnych;

8 lutego (do godziny 23:59) - zakończenie przyjmowania zapisów od inwestorów indywidualnych;

d1ibg82

do 9 lutego - publikacja komunikatu aktualizującego zawierającego informacje na temat liczby obligacji serii B oferowanych inwestorom instytucjonalnym;

od 9 do 10 lutego (do godz. 17:00) - przyjmowanie zapisów od inwestorów instytucjonalnych (w przypadku, gdy inwestorzy indywidualni złożą zapisy na liczbę obligacji serii B mniejszą niż ostateczna liczba obligacji oferowanych w ramach oferty);

13 lutego - przydział obligacji serii B - złożenie zlecenia sprzedaży obligacji serii B na rzecz inwestorów indywidualnych i inwestorów instytucjonalnych za pośrednictwem systemu GPW.

15 lutego - zapisanie obligacji serii B na rachunkach papierów wartościowych inwestorów indywidualnych i inwestorów instytucjonalnych.

20 lutego - pierwszy dzień notowania obligacji serii B na rynku regulowanym w ramach Catalyst prowadzonym przez GPW. (PAP)

pr/ asa/

d1ibg82

Podziel się opinią

Share
d1ibg82
d1ibg82