Trwa ładowanie...

Hazard przetrwa w sieci

Komenda Główna Policji ostrzega premiera Donalda Tuska, że nie da się skutecznie zakazać hazardu w internecie - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej". Według funkcjonariuszy od lat zajmujących się cyberprzestępczością, zamiast zakazu lepszym rozwiązaniem jest stworzenie prawnych ram funkcjonowania e-hazardu w Polsce.

Hazard przetrwa w sieciŹródło: AFP
d1ejqck
d1ejqck

Komenda Główna Policji ostrzega premiera Donalda Tuska, że nie da się skutecznie zakazać hazardu w internecie - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Według funkcjonariuszy od lat zajmujących się cyberprzestępczością, zamiast zakazu lepszym rozwiązaniem jest stworzenie prawnych ram funkcjonowania e-hazardu w Polsce.

Nie da się zablokować ani monitorować wszystkich stron, które oferują ruletkę. Zdaniem policji, będzie to martwy przepis. Jest to sprzeczne z deklaracją premiera, który zapowiedział rozprawę z hazardem, także internetowym.

Według policji, zakaz stworzy nową przestępczość. Wystarczy bowiem, że Polak wyjedzie kilka kilometrów za granicę i na przykład założy konto w niemieckim banku.

d1ejqck

Funkcjonariusze uważają także, że lepszym rozwiązaniem zamiast delegalizacji automatów o niskich wygranych byłoby obłożenie ich znacznie wyższym podatkiem.

Dziennik. Gazeta Prawna

Gazeta Prawna w internecie www.gazetaprawna.pl

d1ejqck
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ejqck