Trwa ładowanie...
d152vy9
gpw

Historyczny tydzień

Ubiegły tydzień niewątpliwie za sprawą gwałtownych spadków na rynkach światowych przeszedł do historii. Tym samym rynki światowe w należny sobie sposób zaczęły poważnie dyskontować skutki obserwowanego obecnie kryzysu finansowego.
Share
d152vy9

W obliczu tak silnych perturbacji i zagrożeń dla dalszego prawidłowego funkcjonowania światowego systemu finansowego przedstawiciele najbogatszych państw świata zobowiązali się do podjęcia wszelkich działań niezbędnych do przywrócenia płynności na rynkach finansowych.

Teraz potrzeba już globalnych działań. Na razie jednak jest za mało konkretów aby ocenić wpływ tych działań na rynki finansowe. Dzisiaj notowania futures na indeksy amerykańskie wskazują jak na razie na przychylne stanowisko rynku do tych działań. Na sesji piątkowej minima cenowe głównych indeksów amerykańskich znalazły się na dawno nie oglądanych poziomach cenowych. Tak nisko było w okolicy dna bessy po hossie internetowej. Jesteśmy zatem w okolicy linii szyi potencjalnej formacji podwójnego szczytu, formacji która ma wielki zasięg czasowy (10 lat) i cenowy (700 pkt. dla S&P500). Można tylko mieć nadzieję że nie dojdzie do jej pełnego ukształtowania i spadku poniżej linii szyi.

d152vy9

Podziel się opinią

Share
d152vy9
d152vy9