Trwa ładowanie...
dyl3qfr
dyl3qfr

Hossy ciąg dalszy...

Już pierwsze minuty piątkowej sesji przeświadczyły o nastawieniu inwestorów na resztę dnia. W Prima Aprilis WIG 20 wystartował 9 pkt powyżej czwartkowego odniesienia z poziomu 2 827 pkt. Pozytywne reakcje wywołał polski odczyt indeksu PMI dla przemysłu w marcu, który wyniósł 54,8 pkt wobec 53,8 pkt w lutym i oczekiwaniu analityków poziomu 53,4 pkt.
Share
dyl3qfr

Zapału wystarczyło tylko do 10:00, kiedy rynek uzyskał informacje o analogicznych indeksach dla Niemiec i Strefy Euro. Te, w obydwu przypadkach gorsze od lutowych, a także nieznacznie niższe od konsensusów ostudziły zapędy inwestorów na warszawskim parkiecie a indeks 20 największych spółek utknął w konsolidacji aż do 16:00. Po tej godzinie zaskakująco dobre informacje zza oceanu o zmianie zatrudnienia w sektorze prywatnym (230 tys. wobec oczekiwań 200 tys.) oraz pozarolniczym (216 tys. wobec 190 tys. oczekiwań) wprawiły rynek w euforię. Tendencja została utrzymana aż do końca dnia, kiedy to WIG 20 zakończył dzień na 2 877 pkt (+2,14%), WIG (+1,6%). Najjaśniejszymi gwiazdami sesji był PKN Orlen (+6,55%), Kernel (+6,1%) oraz Getin (3,17%).
Pierwszy dzień kwietnia przyniósł silną zwyżką na warszawskim parkiecie. Indeks szerokiego rynku zakończył dzień wzrostem o blisko 1,6% przy obrotach na poziomie 1,26 mld zł. Dominacja popytu przełożyła się na wyrysowanie białego marubozu, które dobitnie podkreśla siłę kupujących. Korzystając z całkowitej bierności drugiej strony rynku, byki gładko poprawiły środowy rekord rynku, pokonały górne ograniczenie średnioterminowego kanału wzrostowego i kończąc dzień ustanowieniem nowego szczytu zbliżyły się do oporu wyznaczonego przez 61,8% zniesienia całej bessy (okolice 49 700 pkt).

Na straży piątkowego dorobku popytu stać powinny mocne wsparcia wyznaczone przez połowę piątkowego korpusu oraz luka hossy pomiędzy czwartkowym zamknięciem a piątkowym otwarciem. RSI oraz Composite Index, podążając za ruchem indeksu, zyskały na wartości, jednak uwagę zwraca systematycznie wzrastający oscylator siły trendy ADX. Chociaż wciąż znajduje się poniżej 20 pkt, to jest już od krok od wygenerowania sygnału kupna o charakterze średnioterminowym. Jeżeli piątkowe popisy byków nie miały charakteru prima aprillisowego i przełożą się na kontynuację zwyżki, to można oczekiwać potencjalnie solidnego wybicia z dotychczasowego horyzontalnego trendu.

dyl3qfr

Podziel się opinią

Share
dyl3qfr
dyl3qfr