Trwa ładowanie...
firma
07-10-2009 08:48

Hutnicy do wynajęcia?

Prawie 400 pracowników krakowskiego oddziału ArcelorMittal Poland (dawna huta "Sendzimira") miałoby jeszcze przed końcem roku przejść do zewnętrznej spółki, która później "wynajmowałaby" ich macierzystym hutom.

Hutnicy do wynajęcia?
d380lmf

Zarząd ArcelorMittal Poland chce "oddać" pracowników firmie zewnętrznej. Prawie 400 pracowników krakowskiego oddziału ArcelorMittal Poland (dawna huta "Sendzimira") miałoby jeszcze przed końcem roku przejść do zewnętrznej spółki, która później "wynajmowałaby" ich macierzystym hutom - czytamy w "Dzienniku Polskim".

Plan jest prosty: już na początku grudnia ponad 700 hutników pracujących obecnie na różnych wydziałach kilku hut koncernu ArcelorMittal Poland (m.in. dawne huty "Sendzimira" i "Katowice"), podjęłoby pracę w jednej ze spółek z grupy Manpower. Ta ostatnia jest międzynarodową firmą specjalizującą się w zarządzaniu kadrami - także w organizowaniu tzw. pracy czasowej.

Nieoficjalnie wiadomo, że docelowo zarząd ArcelorMittal chciałby nawet 20 proc. załogi "alokować" poza hutami i korzystać z ich usług, gdy będzie tego potrzebował. Hutnicy wyliczyli, że te 20 proc. załogi, to - w obecnych warunkach - prawie 2 tys. ludzi.

Związki zawodowe działające w ArcelorMittal Poland zgodnie zaprotestowały przeciw nowym pomysłom zarządu.

Zarząd koncernu nie kryje, że w czasach kryzysu musi ograniczać koszty, w tym koszty pracy.

d380lmf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d380lmf