Trwa ładowanie...
d3aegx7

i2 Development sprzedał biurowce warte 40 mln zł netto

Warszawa, 30.12.2016 (ISBnews) - i2 Development sprzedał biurowce warte 40 mln zł netto, co po rozliczeniu transakcji przyniesie wzrost środków pieniężnych przynajmniej o 20 mln zł, poinformowała spółka.

Share
d3aegx7

"Sprzedaliśmy kolejne inwestycje zgodnie z założeniami i terminowo, tak jak zapowiadaliśmy przed IPO. Biurowce były w ofercie naszymi pierwszymi inwestycjami komercyjnymi, obok licznych inwestycji mieszkaniowych. Przed nami do oddania trzy biurowce, a pierwszy nastąpi już w II kwartale 2017 r. Liczymy na kolejne sukcesy, które poparte są naszą atrakcyjną ofertą inwestycji zlokalizowanych w ścisłym centrum Wrocławia" - powiedział wiceprezes Marcin Misztal.

Przedmiotem sprzedaży były budynki biurowo-usługowe "Nowy Alexanderhaus" oraz "Twelve", o powierzchniach odpowiednio: 2,8 tys. m2 i 2 tys. m2. Inwestycje zostały wycenione na 40 mln zł netto, podano także.
"Sprzedaż biurowców odbyła się poprzez dwie transakcje. Pierwszą transakcją była sprzedaż budynku 'Nowy Alexanderhaus' wraz z gruntem. Natomiast transakcją dla budynku 'Twelve' była sprzedaż praw i obowiązków spółki projektowej, gdzie wartość nieruchomości została pomniejszona o kredyt i obciążenia spółki, w tym pożyczki udzielone w grupie kapitałowej. Kwoty sprzedaży biurowców zostaną uiszczone do dnia 31 marca 2017 r" - czytamy w komunikacie.

Zarząd i2 Development szacuje, że w następstwie rozliczenia dwóch transakcji, w tym spłacie kredytów, środki pieniężne spółki, po rozliczeniu zobowiązań związanych ze sprzedażą, wzrosną o nie mniej niż 20 mln zł, podano również.

d3aegx7

i2 Development podkreśla, że skupia się na budowie i sprzedaży inwestycji mieszkaniowych, ale w swoim portfolio ma kolejne inwestycje komercyjne o łącznej powierzchni 16,4 tys. m2.

"W I kwartale 2017 r. zostanie zakończona budowa biurowca ?The Place" o powierzchni 1,0 tys. m2. Drugą inwestycją komercyjną jest budynek 'Księcia Witolda' o powierzchni użytkowej 6,2 tys. m2, z planem zakończenia budowy na II kwartał 2018 r. Najnowszą inwestycją w ofercie jest biurowiec 'Wielka 27' o PU 9,2 tys. m2, którego zakończenie budowy planowana jest na I kwartał 2019 r. Będzie on najwyższym biurowcem we Wrocławiu.
W związku z tymi transakcjami zarząd spółki podjął uchwałę w sprawie odstąpienia od emisji obligacji zwykłych na okaziciela serii B, podała firma w odrębnym komunikacie.

i2 Development jest jednym z wiodących deweloperów na rynku wrocławskim. Spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW w maju 2016 r. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży spółki sięgnęły 84,65 mln zł w 2015 r.

(ISBnews)

d3aegx7

Podziel się opinią

Share
d3aegx7
d3aegx7