Trwa ładowanie...
sperma
19-05-2010 08:34

Ile może zarobić dawca spermy?

Do banków spermy ustawiają się coraz dłuższe kolejki chętnych. Dawcy twierdzą, że to łatwy sposób na zarobienie kilkuset złotych

Ile może zarobić dawca spermy?Źródło: Thinkstockphotos
d34zcdq

Do banków spermy ustawiają się coraz dłuższe kolejki chętnych. Dawcy twierdzą, że to łatwy sposób na zarobienie kilkuset złotych. Jednorazowo można zarobić około 400 zł.

Okazuje się jednak, że nie każdy może być dawcą. Tylko nasienie co 8 dawcy nadaje się do zamrożenia i wykorzystania. Osoby chętne muszą najpierw przejść rozmowę kwalifikacyjną. Mężczyźni pytani są o przebyte choroby, życie płciowe, sytuację rodzinną, a także o to, czy w rodzinie byli alkoholicy, chorzy na raka.

Następnie kandydat jest poddany testom laboratoryjnym. Pobierana jest krew, wymaz z cewki moczowej oraz nasienie. Parametry spermy muszą bowiem spełniać określone normy.

d34zcdq

- Średnio z 10-15 potencjalnych dawców miesięcznie zgłaszających się do ośrodka, odrzuconych zostaje 70 procent - tłumaczy dr Jarosław Gabis, ginekolog, współpracuje z poradniami leczenia niepłodności.

Tylko co ósmy dawca ma predyspozycje do tego, by zostać ojcem, czyli aby jego nasienie zamrozić i przekazać dalej. Dlaczego zakwalifikowanych dawców jest tak niewielu? Jak tłumaczą lekarze, nasienie pogarsza niewłaściwy styl życia: papierosy, pizza i piwo przed telewizorem. Najlepszymi kandydatami z punktu widzenia banków spermy są młodzi ojcowie, którzy chcą bezinteresownie pomóc innym parom. Większość dawców to bezdzietni studenci, którzy oddając nasienie, dorabiają do stypendium.

Polskie nasienie kiepskiej jakości?

Pogorszenie się jakości polskiego nasienia skłoniło właścicieli klinik niepłodności do skorzystania z zasobów z importu. Najczęściej z Danii. Tomasz Bączkowski z kliniki Vitro Live ze Szczecina, przyznał niedawno na łamach dziennika „Metro”, że placówka korzysta z zagranicznego banku spermy, który posiada wszelkie możliwe certyfikaty, akredytacje i inne dokumenty potwierdzające jakość nasienia. Lekarz dodał, że w naszym kraju zdarza się, że niekoniecznie ludzie o najlepszych genach zostają dawcami spermy.

Ile może zarobić dawca?

Jeżeli kandydat przejdzie wszystkie testy, może na tym nieźle zarobić. Jednorazowo około 400 zł. a oddawać nasienie może raz w tygodniu pod jednym warunkiem! Nie może w tym czasie wykonywać innych czynności seksualnych.

d34zcdq

Placówki, które prowadzą banki spermy, bez trudu można znaleźć w sieci. W Polsce jest ich coraz więcej.

[ Bank nasienia - Zobacz na mapie

]( http://docelu.pl/index.html?lon=18.971844&lat=50.260815&z=13&pl_k=bank%20nasienia&tcinv=1& )

(toy)

Zobacz także:
Jak zarobić, by się nie narobić i nie podejmować ryzykownych inwestycji? Sprzedaj swoje ciało!

d34zcdq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d34zcdq