Trwa ładowanie...
partia
08-04-2009 02:30

Ile partie wydadzą na kampanię

Od 50 do 60 tysięcy złotych za półminutowy spot w porze wysokiej oglądalności będą musiały zapłacić partie walczące o miejsca w europarlamencie. I zapłacą - pisze "Dziennik" dodając, że medialna kampania wyborcza ruszy kilka dni po Wielkanocy.

Share
Ile partie wydadzą na kampanięŹródło: WP.PL
d1iqfec

Od 50 do 60 tys. zł za półminutowy spot w porze wysokiej oglądalności będą musiały zapłacić partie walczące o miejsca w europarlamencie. I zapłacą - pisze "Dziennik" dodając, że medialna kampania wyborcza ruszy kilka dni po Wielkanocy.

Prawdziwe starcie na spoty telewizyjne zacznie się jednak dopiero po długim weekendzie majowym. Telewizje już przygotowały specjalne cenniki.

"Dziennik" ustalił, że PO i PiS na przekonywanie Polaków do swoich kandydatów zamierzają wydać po około 9 milionów złotych, a SLD tylko 3 miliony mniej.

d1iqfec

Zgodnie z prawem komitety wyborcze na tegoroczną kampanię mogą wydać maksymalnie dziewięć milionów sto tysięcy złotych. I Platforma, i PiS ten limit zamierzają wykorzystać w całości.

_ Pieniędzy nam na pewno starczy. Myślę, że nasza kampania się spodoba, choć stylu bizantyjskiego nie będzie _ - zapowiada Grzegorz Dolniak koordynujący kampanię PO.

Oficjalnie kampania rozpocznie się na początku maja, zaraz po rejestracji kandydatów przez Państwową Komisję Wyborczą. Do urn pójdziemy pięć tygodni później, 7 czerwca.

Więcej szczegółów na ten temat w "Dzienniku".

d1iqfec
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1iqfec
d1iqfec