Trwa ładowanie...

Ile warci są specjaliści i menedżerowie

Specjaliści i menedżerowie mogą już na dzień dobry otrzymać od pracodawcy wynagrodzenie rzędu 10 tysięcy złotych brutto miesięcznie. Tak wynika z badania przeprowadzonego przez Antal International.

Share
Ile warci są specjaliści i menedżerowieŹródło: © .shock - Fotolia.com
dp73bap

Chodzi o pracowników, którzy w 2013 roku podjęli zatrudnienie w renomowanych firmach, mają minimum 2 lata doświadczenia zawodowego i mogą pochwalić się świetną znajomością rynku.

Prezes Antal International i wiceprezes Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia Artur Skiba zwraca uwagę, że Polska od kilku lat cierpi na niedobór talentów. Brakuje kluczowych dla biznesu kompetencji. Jeśli zaś ktoś się nimi wykaże, pracodawcy są gotowi odpowiednio za to zapłacić.

Co ciekawe, najwyższe wynagrodzenia oferowane są w zawodach charakteryzujących się największą podażą kandydatów, czyli w zawodach prawniczych, czy menedżerów sprzedaży. Z drugiej strony w tych samych dyscyplinach widoczna jest najsilniejsza konkurencja i najwyższe różnice w kompetencjach. Pracodawcy nie mają więc kłopotu z ilością, ale z jakością. Sami aktywnie poszukują tylko tych najlepszych, wybijających się, potrafiących nadać nowy impet rozwojowi całej firmy.

(AS)

dp73bap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dp73bap
dp73bap