Trwa ładowanie...
d49kjqt

Impel może w '11 wprowadzić akcje Vantage Development na GPW

21.03. Warszawa (PAP) - Grupa Impel, skupiająca spółki świadczące usługi dla biznesu, planuje wydzielić działalność deweloperską i przenieść ją w całości do Grupy Vantage...

Share
d49kjqt

21.03. Warszawa (PAP) - Grupa Impel, skupiająca spółki świadczące usługi dla biznesu, planuje wydzielić działalność deweloperską i przenieść ją w całości do Grupy Vantage Developement, której akcje mogłyby zostać wprowadzone na GPW w III/IV kwartale br. - poinformowali dziennikarzy przedstawiciele Grupy Impel. W tym roku deweloper rozpocznie realizację 2-3 projektów mieszkaniowych oraz dwóch projektów biurowych.

"Chcemy dokonać takiego podziału, żeby z każdej akcji akcjonariusz miał po splicie dwie, jedną Impela, a drugą Vantage. Nie będzie dodatkowej emisji. Przewidujemy, że termin wprowadzenia akcji do obrotu na GPW nastąpiłby w III/IV kwartale tego roku" - powiedział na konferencji Wojciech Rembikowski, wiceprezes spółki Impel.

Dodał on, że takie posunięcie pozwoli na uzyskanie rynkowej wyceny działalności deweloperskiej, umożliwi inwestorom giełdowym dokonanie wyboru, który przedmiot działalności jest dla nich bardziej interesujący, a także zwiększy przejrzystość i jasność struktury Grupy Impel.

Prezes Vantage Developement (VDSA), Edward Laufer, poinformował, że grupa dysponuje obecnie bankiem ziemi o powierzchni 40 ha, który umożliwia realizację projektów przez okres 7-10 lat, i który w 100 proc. jest objęty miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego. VDSA działa na rynku wrocławskim.

d49kjqt

"W tym roku planujemy wystartować z realizacją dwóch projektów biurowców oraz 2-3 projektów mieszkaniowych" - powiedział prezes.

VDSA prowadzi obecnie we Wrocławiu i okolicach lub ma w planach: 3 projekty mieszkaniowe (Centauris - docelowo 450 mieszkań, Promenady Wrocławskie - docelowo 1500 mieszkań, Słoneczne Sady - docelowo 120 domów jednorodzinnych), 4 projekty biurowe oraz 4 projekty w fazie predeweloperskiej.

Laufer dodał, że zamiarem spółki jest, po uwolnieniu środków z projektów wrocławskich, wejście na inne rynki.

"Patrzymy na takie miasta jak Kraków, Poznań, Gdańsk, czy Szczecin. Przyglądamy się także mniejszym miastom, ale tam margines do realizacji zysków jest niewielki" - powiedział. (PAP)

jow/ gor/

d49kjqt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d49kjqt
d49kjqt