Trwa ładowanie...
Dom Maklerski BOŚ
euro

Informacje z ECB popsuły nastroje

Rano zwracałem uwagę, że przed wynikiem wyborów we Włoszech rynek będzie szukał wszelkich pretekstów do sprzedaży wspólnej waluty. Informacje nt. zwrotów tanich pożyczek w ramach LTRO, jakie zaczynają oddawać banki komercyjne do ECB, stały się dzisiaj jednym z wielu motywów.

Share
Informacje z ECB popsuły nastroje
Źródło: DM BOŚ
d2jzf22

Czy informacja, iż w przyszłym tygodniu kwota może być o połowę niższa od oczekiwanej przez rynek i wyniesie 61 mld EUR, rzeczywiście jest tak negatywna? Dla banków LTRO to wciąż źródło relatywnie taniego kapitału, którego nigdzie indziej nie uzyskają, a kwestie wizerunkowe zaczynają mieć w takiej sytuacji mniejsze znaczenie.

Mocna obrona poziomu 1,3144 na EUR/USD- który jednocześnie stanowi strefę wsparcia (1,3140-65) – dobrze rokuje na przyszły tydzień. Pierwszy celem dla kupujących mogą stać się okolice 1,3225-55, jeżeli wyniki wyborów we Włoszech (wstępne wyniki poznamy w poniedziałek o godz. 16:00), a także na Cyprze, zmniejszą ryzyko inwestycyjne w strefie euro. Docelowo w kolejnych dniach liczmy się z próbą powrotu powyżej naruszoną w tym tygodniu linię kilkumiesięcznego trendu wzrostowego na 1,3280-90. Nie musi być ona trwała, gdyż w dłuższej perspektywie spadek w okolice 1,29-1,30 wcale nie jest taki mało realny.

Marek Rogalski – Główny analityk walutowy DM BOŚ

d2jzf22

| Nota prawna: Prezentowany raport został przygotowany w Wydziale Doradztwa i Analiz Rynkowych Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska S.A. z siedzibą w Warszawie tylko i wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowi analizy inwestycyjnej, ani analizy finansowej ani rekomendacji w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005r. (Dz.U. 2005, poz. 206 nr 1715) oraz Ustawy z dnia 29 lipca 2005r. (Dz.U. 2005, Nr 183, poz. 1538 z późn. zm.). Przedstawiony raport jest wyłącznie wyrazem wiedzy i poglądów autora według stanu na dzień sporządzenia i w żadnym wypadku nie może być podstawą działań inwestycyjnych Klienta. Przy sporządzaniu raportu DM BOŚ SA działał z należytą starannością oraz rzetelnością. DM BOŚ SA i jego pracownicy nie ponoszą jednak odpowiedzialności za działania lub zaniechania Klienta podjęte na podstawie niniejszego raportu ani za szkody poniesione w wyniku tych decyzji inwestycyjnych. Niniejszy raport adresowany jest do nieograniczonego kręgu odbiorców.
Został sporządzony na potrzeby klientów DM BOŚ S.A. oraz innych osób zainteresowanych. Nadzór nad DM BOŚ SA sprawuje Komisja Nadzoru Finansowego. Regulaminy doradztwa inwestycyjnego i sporządzania analiz inwestycyjnych, analiz finansowych oraz innych rekomendacji o charakterze ogólnym dotyczących transakcji w zakresie instrumentów finansowych oraz instrumentów bazowych instrumentów pochodnych znajdują się na stronie internetowej bossa.pl w dziale Dokumenty. |
| --- |

d2jzf22

Podziel się opinią

Share
d2jzf22
d2jzf22