Trwa ładowanie...
d2jg3gk

Informacje ze spółek

LOTOS, BOGDANKA, NG2, CERSANIT,

Share
d2jg3gk

LOTOS

MSP nie otrzymało żadnej oferty w procesie sprzedaży 69 076 392 akcji, stanowiących 53,2% KZ Grupy Lotos. Ministerstwo planuje weryfikację strategii prywatyzacji Grupy Lotos i rozważy możliwość wykorzystania GPW do dalszej prywatyzacji spółki - poinformował resort w komunikacie.

BOGDANKA

Spółka podpisała z Elektrownią Północ umowę wieloletnią na dostawę węgla energetycznego dla potrzeb planowanych bloków energetycznych elektrowni o mocy od 780 MW do 1050 MW każdy, w gminie Pelplin. Sumaryczna, szacunkowa wartość zawartej umowy - według cen roku bieżącego - wynosi 10,35 mld zł netto, przy założeniu, że dostawy będą trwały przez pełny okres 21 lat kalendarzowych od dnia rozpoczęcia dostaw. Dostawy węgla będą realizowane maksymalnie przez okres 21 lat kalendarzowych od momentu rozpoczęcia eksploatacji każdego bloku energetycznego elektrowni, łącznie z okresem rozruchu każdego bloku energetycznego. Zastrzeżono jednak, że w pierwszym roku eksploatacji wielkości dostaw będą proporcjonalne w stosunku do całego roku kalendarzowego, uzależnione od rzeczywistej daty rozpoczęcia dostaw.

NG2

/REKOMENDACJA TRZYMAJ Z 2.08.2011/ Spółka podpisała we wtorek dokumenty dotyczące utworzenia spółki zależnej CCC OBUV SK, s.r.o. z siedzibą w Bratysławie. NG2 posiada 100 proc. udziałów w tej spółce. Wartość kapitału zakładowego spółki wynosi 5 tys. euro. Celem działania spółki będzie dystrybucja towarów dostarczanych przez NG2 na terenie Słowacji.
BM BPH Słowacja jest kolejnym rynkiem zagranicznym na którym NG2 poszukuje możliwości rozwoju. Dotychczas, obok rynku czeskiego, na którym poprzez spółkę zależną prowadzącą sieć sklepów własnych (blisko 6% sprzedaży całej grupy wg kanałów dystrybucji w 2010 r.), NG2 zdecydowało się na otwarcie na współpracę z franczyzobiorcami na rynku rosyjskim i ukraińskim (pierwsze 5 sklepów ma funkcjonować w sieci sprzedaży NG2 do końca br.). Postępująca saturacja jak również rosnąca konkurencja na rynku krajowym wymuszają poszukiwanie możliwości ekspansji zagranicznej i z tej perspektywy rynek słowacki jest naturalnym kierunkiem, niemniej brak szczegółów co do planów działalności nowej spółki dystrybucyjnej uniemożliwia na chwilę obecną ocenę perspektyw rozwojowych.

d2jg3gk

CERSANIT

Spółka poinformowała, iż w związku z wykonaniem uchwały NWZ spółki z dnia 24.10.2011 r. o podwyższeniu KZ spółki w drodze emisji akcji zwykłych na okaziciela serii H o wartości nominalnej 0,10 PLN każda, emisja doszła do skutku i w dniu 20.12.2011 r. dokonano przydziału 54.096.010 akcji serii H.

KALENDARIUM

Dane makro

14:00 Polska - Koniunktura w przemyśle, budownictwie, handlu i usługach;
16:00 Stany Zjednoczone - Sprzedaż domów na rynku wtórnym za listopad (poprzednio: 5 mln, konsensus: 4,97 mln);
16:30 Stany Zjednoczone - Zmiana zapasów paliw wg DE.

Wydarzenia w spółkach

d2jg3gk

Bakalland - WZA spółki;
Hardex - NWZA ws. zmiany wynagrodzenia Członków RN;
Clean & Carbon Energy - NWZA ws. zmian w statucie, a także ws. działania na szkodę spółki byłych członków RN oraz zarządu;
UniCredito Italiano - Pierwszy dzień zawieszenia obrotu akcjami na GPW;
Netia - Wprowadzenie do obrotu giełdowego 540.678 akcji serii K;
Redan - NWZA ws skupu akcji własnych;
Ceramika Nowa Gala - NWZA ws. zwiększenia programu skupu akcji własnych do 11,4 mln akcji.

Biuro Maklerskie Banku BPH

d2jg3gk

Podziel się opinią

Share
d2jg3gk
d2jg3gk