Trwa ładowanie...
d3q0xhj
akcje

Informacje ze spółek

CENTKLIMA, HANDLOWY, QUMAK-SEKOM, PBG, PZ CORMAY,

Share
d3q0xhj

CENTKLIMA

Fundusze zarządzane przez Quercus TFI zwiększyły zaangażowanie w spółce z 3,22% udziału w KZ oraz 3,24% udziału w głosach na WZA do 5,07% udziału w KZ oraz 5,10% udziału w głosach na WZA.

HANDLOWY

1) Zwołane na 20 czerwca ZWZ banku zadecyduje o wypłacie dywidendy w wysokości 2,76 zł na akcję, co stanowi połowę zysku z zeszłego roku. Proponowanym dniem dywidendy jest 5 lipca, a dniem wypłaty dywidendy 31 sierpnia.
2) RN Banku w dniu 21.05.2012 r. postanowiła powołać Pana Brendan Carney do pełnienia funkcji wiceprezesa zarządu Banku na trzyletnią kadencję pod warunkiem uzyskania zezwolenia na pracę cudzoziemca na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. BM BPH Proponowana kwota implikuje yield na poziomie 3,8% brutto.

d3q0xhj

QUMAK-SEKOM

Spółka poinformowała o zawarciu umowy pomiędzy Warbud S.A. (w roli lidera konsorcjum), Imtech Sp. z o.o. oraz Qumak-Sekom S.A. a Warszawskim Uniwersytetem Medycznym na wykonanie Inwestycji pn. "Budowa Szpitala Pediatrycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego". Wynagrodzenie ryczałtowe brutto ma wynieść 347,063 mln zł, przy czym wartość prac będących w zakresie Qumak-Sekom SA wynosi 53,382 mln zł brutto. Termin realizacji przedmiotu umowy, wraz z uzyskaniem prawomocnego pozwolenia na użytkowanie przedmiotu umowy, określono na 32 miesiące od dnia zawarcia umowy, tj. do dnia 15 stycznia 2015 r.

PBG

Zarząd PBG S.A. poinformowała o cofnięciu wniosków o ogłoszenie upadłości spółki zależnej Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe DROMOST sp. z o.o. przez następujących jej wierzycieli: - spółkę Multibud sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, w dniu 18 maja 2012 roku, oraz - Pana Andrzeja Kasprzaka prowadzącego działalność gospodarczą pod firmą: Przedsiębiorstwo Sprzętowo Transportowe Andrzej Kasprzak, w dniu 21 maja 2012 roku. Wnioski zostały wycofane w związku z osiągnięciem porozumień z ww. wierzycielami, w których zostały określone zasady uregulowania zobowiązań spółki Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe DROMOST sp. z o.o.

d3q0xhj

PGE

Polska Grupa Energetyczna przyspiesza inwestycje w wiatraki. Na energetykę wiatrową do 2015 r. chce wydać ponad 6 mld zł. Spółka zapowiada, że do 2015 r. postawi farmy o mocy 900 MW. W 2012 r. planuje uruchomić farmy o mocy 100 MW i rozpocznie budowę kolejnych ponad 100 MW. /Dziennik Gazeta Prawna/

PZ CORMAY

PZ Cormay może do końca czerwca podpisać umowę przejęcia firmy z Europy Zachodniej specjalizującą się m.in. w wytwarzaniu testów na żółtaczkę oraz HIV. Firma ta osiąga zbliżone obroty do Cormaya i jest rentowna. Przejmującym formalnie będzie szwajcarska firma Orphee należąca do Cormaya, która w ciągu kliku miesięcy ma sama zostać wprowadzona na rynek NewConnect. /Parkiet, PAP/

d3q0xhj

KALENDARIUM
Dane makro

Polska - Posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej.
14:00 Polska - Informacje o koniunkturze w przemyśle, budownictwie, handlu i usługach w bieżącym miesiącu.
14:00 Polska - NBP opublikuje dane o inflacji bazowej za kwiecień (poprzednio 2,4% r/r; prognoza 2,3% r/r).
10:30 Wielka Brytania - Inflacja w kwietniu (poprzednio: 0,3% m/m i 3,5% r/r).
16:00 USA - sprzedaż domów na rynku wtórnym w kwietniu (poprzednio: 4,48 mln; prognoza: 4,6 mln)
16:00 USA - indeks Fed z Richmond w maju (poprzednio: 14; prognoza: 15)
22:30 USA - zmiana zapasów paliw wg API.

Wydarzenia w spółkach

Harper - ZWZ spółki
Asseco Business Solutions - NWZ spółki
Pani Teresa Medica - ZWZ spółki
Unibep - ZWZ spółki
PBO Anioła - ZWZ spółki

Biuro Maklerskie Banku BPH

d3q0xhj

Podziel się opinią

Share
d3q0xhj
d3q0xhj