Trwa ładowanie...
d28ouvv
d28ouvv

Informacje ze spółek

MCLOGIC, ANTI, ATM, ZELMER, GETIN NOBLE BANK, AZOTY TARNÓW, HYGINIKA,
Share
d28ouvv

MCLOGIC

Spółka poinformowała o zbyciu wszystkich posiadanych przez udziałów w Response sp. z o.o. z siedzibą w Sieradzu. W wyniku transakcji wartość bilansowa aktywów ulegnie zmniejszeniu o kwotę około 1 mln zł, co stanowi 4% kapitałów własnych emitenta. Skutki transakcji nie mają wpływu na zdolność operacyjną emitenta.

ANTI

Pan Arkadiusz Rzepa na podstawie umowy sprzedaży 854 719 akcji spółki zmniejszył swój udział w spółce z 32,11% w KZ i 35,94% w głosach do 22,34% w KZ i 29,49% w głosach.

d28ouvv

ATM

Spółka zależna mPay International Sp. z o.o. złożyła wniosek o upadłość. mPay International Sp. z o.o. nie prowadzi aktualnie czynnej działalności operacyjnej, a jej najważniejszymi aktywami pozostają akcje spółki mPay S.A. notowanej na rynku NewConnect, spółki zajmującej się wdrażaniem i obsługą systemów do realizacji płatności z wykorzystaniem telefonu komórkowego. Upadłość spółki mPay International pozostaje w związku z brakiem zgody jej udziałowca Henryka Kułakowskiego na konwersję pożyczki udzielonej spółce przez udziałowców na kapitał zakładowy spółki. Złożony przez Zarząd spółki mPay International wniosek o upadłość Spółki pozostaje bez wpływu na działalność mPay S.A. ATM S.A. posiada 60% udziałów w kapitale zakładowym spółki mPay International oraz, podobnie jak drugi jej udziałowiec, posiada wierzytelność w stosunku do tej spółki z tytułu udzielonej pożyczki. Zarząd ATM S.A. informuje, że w związku z przewidywaną likwidacją spółki mPay International Sp. z o.o. możliwe jest utworzenie w ATM rezerwy w
wysokości ok. 4 mln zł brutto na poziomie sprawozdania skonsolidowanego oraz ok. 5,5 mln zł brutto na poziomie sprawozdania jednostkowego, która to rezerwa obciąży wynik bieżącego okresu.

ZELMER

RN spółki pozytywnie zaopiniowała rekomendację zarządu dotyczącą wypłaty dywidendy w wysokości 1,95 zł na akcję. Proponowany dzień dywidendy to 10 sierpnia 2012 r. a terminu wypłaty dywidendy to 23 sierpnia 2012 r. BM BPH Proponowana kwota implikuje yield na poziomie 7,1% brutto.

d28ouvv

GETIN NOBLE BANK

Zwołane na 10 lipca NWZA banku zadecyduje o emisji z prawem poboru do 250 milionów akcji serii J i do 250 milionów akcji serii K - podał bank w projektach uchwał na nadzwyczajne walne zgromadzenie. W projektach uchwał podano, że łączna cena emisyjna akcji serii J nie może przekroczyć 300 milionów złotych, podobnie jak w przypadku serii K. Dniem prawa poboru akcji nowych emisji będzie 7 września tego roku.

AZOTY TARNÓW

Azoty Tarnów opublikują w środę długoterminową strategię rozwoju. Dokument zostanie opublikowany w ważnym momencie, gdyż grupę chce przejąć rosyjski producent nawozów Acron. Prezes Azotów zapowiada, że spółka chce się rozwijać samodzielnie. /Puls Biznesu/

d28ouvv

HYGINIKA

Producent pieluch i wyrobów higienicznych uzyskał wyłączność na negocjacje dotyczące kupna sieci ponad 180 sklepów drogeryjnych Schlecker Polska. Warunki transakcji powinny zostać doprecyzowane w przyszłym tygodniu, a spółka ma szansę sfinalizować całą operację na przełomie czerwca i lipca. Jak dodaje prezes spółki, Hygienika ma zapewnione finansowanie transakcji. /Parkiet/

KALENDARIUM

Dane makro

d28ouvv

11:00 strefa euro - produkcja przemysłowa w kwietniu (poprzednio -0,3% m/m, prognoza -1% m/m)
14:00 Polska – inflacja CPI w maju (poprzednio 4% r/r, prognoza 3,8% r/r)
14:30 USA - inflacja PPI w maju (poprzednio -0,2% m/m, prognoza -0,3% m/m)
14:30 USA - sprzedaż detaliczna w maju (poprzednio 0,1% m/m, prognoza 0,3% m/m)
14:30 USA - sprzedaż detaliczna bez środków transportu w maju (poprzednio 0,1% m/m, prognoza 0,3% m/m)

Wydarzenia w spółkach

Redan - WZ spółki
Resbud - ZWZ spółki
Berling - WZ spółki

Biuro Maklerskie Banku BPH

d28ouvv

Podziel się opinią

Share
d28ouvv
d28ouvv