Trwa ładowanie...
d6cgrng

Internetowe kantory robią zawrotną karierę

Tradycyjne kantory wymiany walut mogą niedługo odejść do lamusa. Złote czasy przeżywają kantory internetowe - informuje "Puls Biznesu"
Share
Internetowe kantory robią zawrotną karierę
Fot: AFP/VANDERLEI ALMEIDA
d6cgrng

Internetowe kantory wymiany walut, które pojawiły się na naszym rynku niecałe dwa lata temu, już mogą pochwalić się sporym sukcesem. Niektóre z nich zaskoczyła wysokość obrotów i poziom zainteresowania klientów. - Na pewno odniosły sukces wizerunkowy, a jeśli mogą się pochwalić wynikami rzędu miliarda złotych, to można stwierdzić, że w niedługim czasie odniosły także sukces biznesowy - twierdzi Marcin Krasoń, analityk Open Finance.

Jego zdaniem, kluczową przewagą internetowych kantorów jest cena. Nie mają bowiem kosztów związanych z prowadzeniem placówek i tym podobnych. Ponadto są dostępne przez całą dobę. Natomiast minusem może być fakt, że nie są to podmioty w żaden sposób nadzorowane. Klienci często boją się powierzać im pieniądze przez internet. - Posiadamy wszelkie zabezpieczenia, jakie daje nam rachunek walutowy zdefiniowany w naszym banku - przekonuje Maciej Piskuła z walutobox.pl.

Sukces młodych kantorów powoli wyznacza kierunek rozwoju tego rynku. Pojawia się coraz więcej takich inicjatyw, w różnych formach. Oprócz internetowych kantorów funkcjonują także różnego rodzaju platformy do wymiany walut. Ponadto takie platformy tworzą niektóre banki. - Co prawda oferują mniej atrakcyjne kursy, ale na pewno łatwiej powierzyć im pieniądze, ponieważ są to instytucje zaufania publicznego - zauważa Marcin Krasoń.

d6cgrng

Podziel się opinią

Share
d6cgrng
d6cgrng