Trwa ładowanie...

Internetowe lokaty najlepsze

"Polska" pisze, że założenie lokaty internetowej jest bardziej opłacalne od tradycyjnej ze względu na wyższe oprocentowanie.

Share
Internetowe lokaty najlepsze
Źródło: AFP
d3ykz0i

Analityk Expandera Jerzy Węglarz wyjaśnia, że dzięki przeniesieniu transakcji do internetu banki mogą zaoszczędzić na papierkach, nie potrzebują wynajmować biura w dobrym miejscu, mogą więc zaproponować wyższe odsetki.

Według gazety w Banku Millenium zamiast 4 proc. internetowy klient dostanie 4,5 proc., w Deutsche Banku 3,75 proc., zamiast 3,5 proc., a w Investbanku - 5,5 zamiast 4,5 proc.

d3ykz0i

'Polska" dodaje, że z wrześniowych zestawień ofert lokat przygotowanych przez Expandera czy Open Finance wynika, że banki na dobre kończą wojnę na lokaty i w ostatnich tygodniach wiele z nich po raz kolejny obniżyło oprocentowanie. Obecnie coraz trudniej jest znaleźć gwarancję uzyskania rocznie więcej niż 6 proc.

Ranking lokat!
Sprawdź, w którym banku i na jakich warunkach, możesz założyć lokatę. Finansomat.wp.pl - w kilka sekund otrzymasz czytelną analizę, z informacją o najtańszej ofercie! Sprawdź! »

d3ykz0i

Podziel się opinią

Share
d3ykz0i
d3ykz0i