Trwa ładowanie...
d25y8gc

IPO na pewno później

- Jeśli nastąpi debiut Enei, to na pewno nie w terminie pierwotnym (planowanym na 21 października - red.) - poinformował wczoraj Jan Bury, wiceminister skarbu zajmujący się energetyką.

Share
d25y8gc

Enea Spadki na giełdach opóźnią debiut

Zaznaczył też, że poznańska Enea powinna zaoferować swoje akcje na GPW najpóźniej 12 listopada - wtedy nie musiałaby uzupełniać zatwierdzonego już przez KNF prospektu o sprawozdania za III kwartał. Pojawiło się jednak kluczowe zastrzeżenie: - _ Jeśli sytuacja na rynkach będzie taka jak dziś lub gorsza, to może rozważymy, czy w ogóle przesunąć debiut _- powiedział Bury. Dodał, że decyzja o ewentualnym przeprowadzeniu oferty publicznej Enei powinna zapaść w ciągu tygodnia.

Minister skarbu Aleksander Grad powiedział wczoraj, że jeżeli obecne nastroje na światowych rynkach będą się utrzymywać, to plany prywatyzacyjne resortu skarbu mogą się zmienić. W przypadku niektórych spółek MSP zrezygnowałoby z debiutów giełdowych na rzecz poszukiwania inwestora branżowego. W przypadku Enei takie rozwiązanie opóźniłoby prywatyzację nawet o rok.

PAP

Justyna Piszczatowska

Tekst z kolumny nr 1 Gazety Giełdy Parkiet

d25y8gc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25y8gc
d25y8gc