Trwa ładowanie...

Jacek Rostowski o podatkach

Pracujemy obecnie nad podatkiem bankowym, ale to powinien być podatek, który będzie nastawiony na zapewnienie bezpieczeństwa systemu bankowego w przypadku przyszłych kryzysów finansowych - powiedział w RMF FM Jacek Rostowski.

Jacek Rostowski o podatkachŹródło: AFP, fot: GEORGES GOBET
drshfr4
drshfr4

Jego zdaniem bardzo ważne jest, aby ten podatek nie był tak skonstruowany, że kiedy wejdą zasady już obowiązujące unijne, trzeba go będzie zmieniać. - Chcemy, żeby to była konstrukcja zgodna z zasadami unijnymi, europejskimi i trwała - dodaje minister finansów.

Nowy podatek może wejść w życie już w styczniu. - Sektor finansowy jest na tyle wrażliwy, że nie możemy wprowadzić podatku, który spowodowałby, że jedna trzecia banków popadłaby w starty - zaznacza.

Zdaniem szefa resortu finansów ani becikowe, ani ulga prorodzinna nie są skuteczne w zwiększaniu dzietności. - Ludzie nie mają dzieci, dlatego że jest becikowe. Jeśli chodzi o ulgę prorodzinną, to na pewno można sobie wyobrazić taką jej rekonstrukcję, która by w dużo większym stopniu premiowała trzecie i dalsze dzieci - uważa Jacek Rostowski.

Jak podkreśla, według wszystkich badań to właśnie taka konstrukcja mogłaby wpłynąć naprawdę na wzrost dzietności i to dłuższym horyzoncie czasowym.

drshfr4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
drshfr4