Trwa ładowanie...

Jak dobrze zarobić na grypie?

Na grypie, zwłaszcza tej świńskiej, można nieźle zarobić. I nie dotyczy to wyłącznie firm farmaceutycznych, ale również szkoleniowych - pisze "Dziennik Polski".

Jak dobrze zarobić na grypie?Źródło: PAP
d2mbe7e
d2mbe7e

Główny Inspektorat Sanitarny zobowiązał dyrektorów szkół m.in. do zorganizowania serii szkoleń dla nauczycieli, jak zapobiegać szerzeniu się zakażeń wirusem. GIS w porozumieniu z Ministerstwem Edukacji przekazał dyrektorom niezbędne informacje na ten temat.

Szybko pojawiły się firmy, które postanowiły zarobić na histerii związanej z atakiem grypy. - Zostaliśmy wręcz zasypani mailami przez różne firmy szkoleniowe, które za nas chcą przeszkolić nauczycieli - informuje Barbara Nowak, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 85 w Krakowie, która podobne oferty od razu wrzuca do kosza.

Są jednak tacy, których udaje się naciągnąć. W szkoleniach na temat "Funkcjonowania szkół w warunkach pandemii grypy", które organizuje Studium Prawa Europejskiego już wzięło udział kilkuset nauczycieli. W połowie listopada rusza kolejna edycja kursu. Jego koszt to 180 zł od osoby. W zamian uczestnik dostaje m.in. płyty CD z wykładami z zakresu epidemiologii, a także skrypty zawierające komplet informacji o charakterze choroby i zagrożeniach pandemią. Czyli - jak przyznają sami organizatorzy szkolenia - zebraną w jeden pakiet ogólnie dostępną wiedzę.

d2mbe7e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2mbe7e