Trwa ładowanie...
d337kxz
IAR
wielka brytania

Jak ukraść bank?

Brytyjska policja aresztowała 12 mężczyzn podejrzanych o spisek w celu... ukradzenia banku. Scotland Yard ujawnił, że zatrzymani próbowali dostać się do systemu komputerowego brytyjskiej gałęzi wielkiego banku Santander.
Share
Jak ukraść bank?
Źródło: Thinkstockphotos
d337kxz

Londyńska policja podaje, że akcja wywiadu i specjalistycznej jednostki do walki z cyberprzestępczością doprowadziła w porę do wykrycia zagrożenia. Nie podano szczegółów metody, jaką gang wziął na cel komputer w jednym z oddziałów Santander w Londynie. Policja tylko ujawniła mediom, że użyto programu rejestrującego i przesyłającego przestępcom uderzenia w klawiaturę i ruchy myszą po ekranie. Mogło to zdekonspirować hasła i inne zabezpieczenia i doprowadzić do zdalnego przejęcia kontroli nad oddziałem, a potencjalnie nawet nad całym bankiem w skali kraju.

Aresztowania nastąpiły w kilku dzielnicach Londynu odległych o wiele kilometrów od oddziału Santander, do którego miało nastąpić wirtualne włamanie. Inspektor Mark Raymond ze Scotland Yardu powiedział, że był to najbardziej złożony i inteligentny spisek tego rodzaju w dotychczasowych zmaganiach z cyberprzestępczością. Dodał, że policja zawdzięcza swój sukces pomocy ekspertów w sektorze bankowym.

d337kxz

Podziel się opinią

Share
d337kxz
d337kxz