Trwa ładowanie...

Jesienna ofensywa kablówek

Oferta programowa kablówek jest niemal taka sama. Teraz operatorzy będą konkurować ceną oraz dodatkowymi usługami - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Share
Jesienna ofensywa kablówekŹródło: Jupiterimages
d3tkmol

Mimo kryzysu klienci nie rezygnują z telewizji kablowej ani z internetu. Poszukują za to tańszych ofert. Zaostrza się walka o klienta.

Możliwości ekspansji przez sieci kablowe są coraz mniejsze. Trudno dziś o nowych klientów gdyż liczba nieposiadających kabla już się kończy. To także zły czas na przejęcia. UPC nie weźmie Multimedii gdyż akcjonariusze nie chcą tanio sprzedać udziałów. Pozostaje rywalizacja o przechwycenie abonentów od konkurencji.

Tak w Warszawie robi Vectra. W zamian za zerwanie umowy z inną siecią obiecuje wyrównać karę umowną oferując darmowe usługi.

d3tkmol

- Pod względem oferty telewizyjnej platformy się już nie różnią. Jedynym sposobem konkurencji może być cena. Wojnę cenową na tym rynku obserwujemy od kilkunastu miesięcy - tłumaczy DGP Jarosław Pijanowski dyrektor marketingu i sprzedaży UPC Polska.

UPC ma inną strategię. Chce przyciągnąć klientów nowymi usługami. UPC Phone to funkcja integrująca smartfona z internetem i używanie go jako telefonu stacjonarnego. Można wówczas rozmawiać za darmo. Start tej opcji przewidywany jest na początek przyszłego roku.

Nie wykluczone, że w niedługim czasie pojawi się także Horizon, cyfrowa platforma UPC. Umożliwia oglądanie telewizji cyfrowej na urządzeniach mobilnych. Na razie usługa została udostępniona w Holandii. Trwają prace nad wdrożeniem jej także w Polsce.

Nasycenie rynku usług kablowych zwiększa konkurencję. Dodatkowo napędza ją rozdrobnienie operatorów. Jak przewidują eksperci doprowadzi to do obniżek cen również w niedługiej przyszłości.

d3tkmol
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3tkmol
d3tkmol