Trwa ładowanie...

Jest nowe ubezpieczenie: trumienne

To nie jest kiepski żart. W odpowiedzi na zmniejszony zasiłek pogrzebowy do 4 tys. zł. branża funeralna proponuje polisę ubezpieczeniową i sumienne odkładanie na własny pogrzeb.

Jest nowe ubezpieczenie: trumienneŹródło: Jupiterimages
d45vcj4
d45vcj4

Przedstawiciele firm pogrzebowych twierdzą, że obniżony o 1/3 zasiłek nie wystarczy by z należytym szacunkiem pochować najbliższych. Dlatego proponują nowe rozwiązanie. Jak informuje „Dziennik Gazeta Prawna” wystarczy zapłacić kilkanaście do kilkudziesięciu złotych miesięcznie, by mieć wystawny pogrzeb.

Ubezpieczenie o nazwie Allianz Semper powstało przy współpracy dwóch największych organizacji funeralnych i zakładu ubezpieczeniowego Allianz Polska. Do wyboru są trzy pakiety. Brązowy wystarczy na pochówek za 4,5 tys. zł (wartość całej polisy to 10 tys. zł). Pakiet srebrny pokryje koszt pogrzebu za ok. 6 tys. zł - a cała polisa warta jest 20 zł. Najwyższy pakiet - złoty - opłaci pogrzeb za 8,5 tys. zł (warta jest 30 tys. zł.)

Miesięczna składka wynosić będzie od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych miesięcznie. Uzależniona będzie m.in. od wieku, płci i czasu trwania ochrony. Pakiety różnią się też standardem… W dwóch najniższych ciało może być przetrzymywane w chłodni maksymalnie 5 dni. W pakiecie brązowym dostaniemy tylko trumnę bukową lub dębową z krzyżem, uchwyty będą plastikowe. W srebrny dostaniemy sarkofag drewniany z metalowym krzyżem, a w środku z koronkami. W złoty możemy wybrać m.in. połączenie z drewnem egzotycznym, kołdrę pikowaną no i metalowe uchwyty. Posiadacze tego pakietu ostatnią podróż odbędą w karawanie - limuzynie.

Eksperci podkreślają, że jeśli można budować sobie grobowców za życia, to czemu nie można się za życia ubezpieczyć…

Czy to się opłaca? Ile kosztuje pogrzeb bez polisy? Przeczytaj nasz artykuł Pogrzeby wyprawi nam pomoc społeczna

jk - wp.pl / Dziennik Gazeta Prawna

d45vcj4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d45vcj4