Trwa ładowanie...

Już nie będzie last minute?

Wakacje pod palmami za 1,2 tys. zł to już przeszłość, twierdzi "Dziennik Gazeta Prawna". Biura podróży zapowiadają podwyżki cen zagranicznych wyjazdów.

Już nie będzie last minute?Źródło: Jupiterimages
d4km808
d4km808

Taka będzie konsekwencja nowych przepisów o usługach turystycznych, które wchodzą w życie od najbliższego piątku. Zgodnie z nimi biura podróży będą musiały nawet w przypadku niewypłacalności zapewnić klientom nie tylko powrót do kraju, lecz także zwrot pobranych od nich zaliczek na poczet przyszłych wyjazdów.

W praktyce oznacza to podniesienie wysokości gwarancji ubezpieczeniowych. O ile? - ma to określić rozporządzenie do ustawy. Branża spodziewa się jednak, że suma gwarancji wzrośnie dwukrotnie.

To się musi odbić na klientach. Biura podróży, które obecnie opracowują katalogi na lato 2011 r. zapowiadają, że ceny w nich będą przynajmniej o 5-10 proc. wyższe niż w tym roku.

Branża nie wyklucza także ograniczenia swej oferty na przyszły rok. To kolejna zła wiadomość dla klientów, bo mniej wycieczek w sytuacji utrzymania popytu oznacza nie tylko kolejny wzrost cen, ale też brak ofert last minute.

d4km808
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4km808