Trwa ładowanie...
d2jrw58

Kancelaria Premiera: trwa kontrola w KRUS

Wciąż trwa, zlecona przez premiera Jarosława
Kaczyńskiego, kontrola dotycząca obsadzania stanowisk w Kasie
Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (KRUS) - dowiedziała się w biurze prasowym Kancelarii Premiera.

d2jrw58
d2jrw58

Kontrolę, która ma zbadać prawidłowość zarządzania kadrami w KRUS, w tym m.in. przeprowadzania konkursów na wysokie stanowiska, prowadzi Departament Kontroli i Nadzoru Kancelarii Premiera. Szef rządu zlecił ją 23 kwietnia br. po publikacji "Gazety Wyborczej".

Pod koniec kwietnia "Gazeta" poinformowała, że poseł Samoobrony - Bolesław Borysiuk przygotował listy osób - działaczy tej partii - na ważne stanowiska w KRUS, które następnie zostały przez te osoby objęte.

Jak poinformowano w biurze prasowym Kancelarii Premiera, do czasu zakończenia kontroli sprawa nie będzie komentowana.

Szef Samoobrony, wicepremier Andrzej Lepper powiedział w sobotę podczas kongresu lubuskiej Samoobrony w Zielonej Górze, że chce, by działacze jego partii zajmowali stanowiska w instytucjach rządowych, ale - jak podkreślił - chodzi o zatrudnianie kompetentnych osób, zgodnie z procedurami konkursowymi.

d2jrw58

Prezes KRUS Jacek Dubiński w piątkowym oświadczeniu napisał, że "wbrew sugestiom prasowym, nabór na wolne stanowiska pracy w jednostkach organizacyjnych KRUS jest otwarty, konkurencyjny", prowadzony zgodnie z prawem.

"Prezes KRUS nie wybiera kandydatów do zatrudnienia na kierownicze stanowiska. Stosownie do obowiązujących w Kasie procedur, naboru na stanowiska dyrektorów/zastępców dyrektorów w jednostkach organizacyjnych Kasy dokonuje zespół ds. rekrutacji" - czytamy w oświadczeniu szefa KRUS.

_ Zespół ds. rekrutacji dokonuje wyboru najlepszego kandydata w jawnym głosowaniu. Prace zespołu są protokołowane _ - wyjaśnił Dubiński.

Prezes KRUS poinformował także, że zarządził (niezależnie od kontroli zleconej przez premiera) przeprowadzenie audytu wewnętrznego w KRUS. Prezes chce sprawdzić prawidłowość zatrudnienia pracowników na dane stanowisko zgodnie z wymaganymi kwalifikacjami iákompetencjami.

_ Zarządziłem również pilne opracowanie do wdrożenia pracowniczego kodeksu etyki, którego respektowanie będzie jednym z kryteriów oceny pracy w Kasie. Celem ww. działań jest stworzenie w KRUS przejrzystych, niebudzących wątpliwości opinii publicznej zasad funkcjonowania instytucji, którą kieruję od marca 2007 roku _ - oświadczył Dubiński.

d2jrw58
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2jrw58