Trwa ładowanie...
ukraina

Kasyna pomogą Euro 2012

Na Ukrainie planowane jest ponowne otwarcie kasyn. Dochód z ich działalności ma być przekazany na przygotowania do Euro 2012.

Share
Kasyna pomogą Euro 2012
Źródło: Jupiterimages
d2ncof8

Rząd chce pozwolić na otwieranie kasyn we wszystkich hotelach na Krymie oraz w 4 i 5-gwiazdkowych hotelach w dużych miastach całej Ukrainy. Jednocześnie miałyby zostać ponownie otwarte punkty zakładów bukmacherskich. Na pobłażanie nie mogą jednak liczyć właściciele "klubów internetowych", gdzie można grać w wirtualnych kasynach. Nadal nie będą mogły działać sale z automatami do gry.

Zakaz prowadzenia działalności hazardowej był wprowadzony przez rząd Julii Tymoszenko w maju zeszłego roku. Oficjalnie powodem był pożar w jednym z tego typu lokali w Dniepropietrowsku. Decyzja premier zbiegła się jednak z utworzeniem specjalnych stref hazardu w Rosji, dla których ukraińskie kasyna stanowiły konkurencję.

Pieniądze z działalności kasyn mają być teraz przeznaczone na przygotowania do Euro 2012. Sama licencja ma kosztować 5 milionów dolarów. Władze chcą także zorganizować we wrześniu loterię, z której dochód będzie przeznaczony na organizację Mistrzostw.

d2ncof8

Podziel się opinią

Share
d2ncof8
d2ncof8