Trwa ładowanie...

KE: "NIE" dla pracy na czarno

Komisja Europejska zapowiada wzmocnioną walkę z tym zjawiskiem

Share
KE: "NIE" dla pracy na czarnoŹródło: ˆ auremar - Fotolia.com
d9smv85

"Nie" dla pracy na czarno. Komisja Europejska zapowiada wzmocnioną walkę z tym zjawiskiem. W tym celu proponuje stworzenie europejskiej platformy współpracy między państwami członkowskimi.

Nowa platforma skupiać będzie przedstawicieli inspektoratów pracy, urzędów ubezpieczeń społecznych, organów podatkowych i migracyjnych. Ma ona służyć wymianie informacji i dobrych praktyk oraz analizie krajowych i unijnych narzędzi walki z pracą na czarno. Uczestnicy platformy mają też opracować wspólne zasady i wytyczne dotyczące inspekcji. "Działając razem możemy znaleźć lepsze sposoby nie tylko na to, by skuteczniej walczyć z pracą na czarno, ale także, by zmieniać ją w pracę legalną i w ten sposób zmniejszać bezrobocie" - powiedział unijny komisarz ds. zatrudnienia Laszlo Andor. Zielone światło dla nowej inicjatywy muszą dać jeszcze państwa członkowskie i Parlament Europejski.

Tymczasem z badań eurobarometru wynika, że w zeszłym roku 11 procent Europejczyków dokonało zakupu towarów lub usług powstałych w wyniku pracy na czarno. 4 procent przyznało, że osobiście wykonywało taką pracę.

MA

d9smv85
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d9smv85
d9smv85