Trwa ładowanie...

Kępa Mieszczańska na sprzedaż

Działki na Kępie Mieszczańskiej we Wrocławiu po raz kolejny trafią pod młotek, jednak tym razem z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Łączna wartość terenu wystawionego na sprzedaż to 81,5 mln zł.

Kępa Mieszczańska na sprzedażŹródło: WP.PL, fot: Krzysztof Hawrot
d11yflv
d11yflv

Brak miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego przez lata był przeszkodą w znalezieniu chętnych na tereny na Kępie Mieszczańskiej. Mimo że działki na wyspie w centrum miasta należą do najbardziej atrakcyjnych we Wrocławiu, kolejne próby sprzedaży tego terenu kończyły się fiaskiem.Jak powiedział w środę podczas konferencji prasowej dyrektor oddziału terenowego Agencji Mienia Wojskowego we Wrocławiu Zbigniew Sieja, nowe przetargi na sprzedaż działek położonych na Kępie Mieszczańskiej zaplanowano na 13 i 16 grudnia 2013 r. Ich ceny wywoławcze wahają się od 6,7 mln do 13,5 mln zł, a łączna wartość to 81,5 mln zł.

Potencjalni nabywcy będą mogli zaadaptować działki m.in. pod zabudowę wielorodzinną, gastronomię, hotele, biura, centra kongresowe i konferencyjne, mariny oraz tereny zielone i bulwary spacerowe.

Podczas grudniowych przetargów na nowych właścicieli będzie czekać 11 spośród 24 działek, którymi na Kępie Mieszczańskiej dysponuje Agencja Mienia Wojskowego. To tereny usytuowane w okolicy ul. Mieszczańskiej i Dmowskiego. Łączna powierzchnia nieruchomości wystawianych na sprzedaż wynosi ponad 6 ha.

Kępa Mieszczańska to wyspa położona w najatrakcyjniejszej śródmiejskiej części Wrocławia. Nieruchomość przeznaczona na sprzedaż zajmuje jej północną część, zlokalizowaną w rozwidleniu kanałów Odry Północnej i Południowej. Na atrakcyjność terenu wpływa bliskość rynku i Uniwersytetu Wrocławskiego.

d11yflv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d11yflv