Trwa ładowanie...

Klient na sądowej ścieżce z deweloperem

"Dziennik Gazeta Prawna" pisze o rosnącej liczbie spraw wytaczanych deweloperom. Na początku września Sąd Okręgowy w Gdańsku ma rozpatrzyć pierwszy w Polsce pozew zbiorowy przeciwko spółce deweloperskiej.

Klient na sądowej ścieżce z deweloperemŹródło: Jupiterimages
d4eocsn
d4eocsn

Z rozmów z kancelariami prawnymi, sądami i firmami administrującymi wynika, że wyraźnie przybywa również osób indywidualnie skarżących spółki, które budowały im mieszkania. Kancelarie specjalizujące się w prawie budowlanym obsługują dziś nawet czterokrotnie więcej klientów niż jeszcze dwa lata temu.

Najwięcej spraw dotyczy bezpodstawnych, zdaniem klientów, podwyżek cen mieszkań. Podczas boomu budowlanego wiele firm podnosiło ceny za metr kwadratowy w trakcie realizacji nawet o 30 procent. Teraz klienci żądają odszkodowań, bo wiele nieruchomości traci na wartości.

Rośnie także liczba osób i wspólnot, które na drodze sądowej usiłują wyegzekwować od deweloperów naprawy lub wymiany dachów czy instalacji kanalizacyjnych. Właściciele mieszkań, oprócz usunięcia usterek, często żądają też dodatkowych odszkodowań za utratę wartości domu spowodowaną deweloperskimi niedoróbkami.
Szczegóły w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

d4eocsn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4eocsn