Trwa ładowanie...
palenie
22-11-2010 07:22

Knajpy kupują palarnie

"Dziennik Gazeta Prawna" pisze, że dzięki wejściu w życie ustawy antynikotynowej kilkunastokrotny wzrost sprzedaży notują firmy sprzedające palarnie. Chociaż - jak zauważa gazeta - nawet Główny Inspektor Sanitarny nie jest do końca pewien, czy są one zgodne z prawem.

Share
Knajpy kupują palarnieŹródło: Jupiterimages
d4d2zvr

Palarnia kosztuje od 20 do 30 tysięcy złotych. Składa się z trzech ścianek z hartowanego szkła, pochłaniacza dymu, popielnicy gromadzącej niedopałki, które szybko gasną z braku powietrza oraz wentylatora wymieniającego powietrze kilkadziesiąt razy na godzinę. Do tej pory w całym kraju funkcjonowało kilkadziesiąt takich palarni. Ustawa, która weszła w życie 15 listopada, jednak rozbudziła ogromne zainteresowanie nimi.

Dyrektor działu handlowego w firmie Palarnie.pl Joanna Wacławek mówi "Dziennikowi Gazecie Prawnej", że na tę ustawę czekała od dwóch lat. - Teraz naprawdę zaczął się u nas ruch. Od tygodnia dzień w dzień mamy po około 40 zapytań dotyczących palarni - mówi Joanna Wacławek. Zastępca Głównego Inspektora Sanitarnego Jan Orgelbrand mówi gazecie, że takiej palarni nie można jednak wstawiać do lokalu, gdzie nie ma wydzielonej sali dla palących.

d4d2zvr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4d2zvr
d4d2zvr