Trwa ładowanie...

Kobieto! Sprzedaj swoje mleko

Masz dziecko? Jeśli karmisz je piersią, a mleka masz pod dostatkiem, możesz na nim zarobić. W Warszawie powstaje pierwszy w Polsce profesjonalny bank mleka kobiecego. Za 10 ml dostaniesz aż 40 złotych. Możesz się nieźle obłowić.

Kobieto! Sprzedaj swoje mlekoŹródło: Jupiterimages
d350bdg
d350bdg

Planuje się, że placówka będzie otwarta osiem godzin w ciągu dnia. Zamawiającym i odbiorcą mleka będzie szpital. On też zapłaci dawczyniom. Na finansowanie czy współfinansowanie przez NFZ na razie nie ma szans, a wstępna cena mleka będzie wynosić ok. 40 zł za 10 ml.

Pomysł podoba się zarówno lekarzom jak i młodym mamom. Jak zaznacza "Życie Warszawy", karmienie mlekiem naturalnym jest szczególnie ważne dla wcześniaków urodzonych przed 26. tygodniem ciąży, bo ich odporność jest praktycznie zerowa. I właśnie z myślą o nich fundacja Bank Mleka Kobiecego chce powołać go do życia.
Miałby zacząć działać w przyszłym roku. Jednak pomysł banku to nie nowość. Od lat 50. w Polsce działało wiele takich instytucji, ale ostatnią z nich zamknięto 12 lat temu. Jednak wtedy mleko nie było badane ani poddawane właściwej obróbce. Nowy bank ma być inny. Prawdopodobnie zmieści się w siedzibie fundacji przy ul. Mokotowskiej. Lodówki pomieszczą ponad 20 litrów mleka. Będzie ono zamrażane w temp. -20 st. C. W takim stanie może leżakować nawet dwa, trzy miesiące. Na miejscu znajdzie się też laboratorium, w którym mleko poddane zostanie badaniom i pasteryzacji.
Więcej szczegółów w dzisiejszym "Życiu Warszawy".

d350bdg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d350bdg