Trwa ładowanie...

Kolejne wyniki spółek w USA

Wczorajsza sesja przyniosła dalsze odreagowania na światowych giełdach. W USA w głównej mierze za sprawą dobrych wyników Citi Group, indeks S&P 500 rósł na koniec sesji o +0,49%. Jeden z największych banków na świecie mógł pochwalić się zyskiem na akcje (EPS) na poziomie 1,24 USD podczas gdy oczekiwano 1,05 USD, natomiast zeszłoroczny odczyt wynosił 1,25 USD. Inwestorzy docenili publikowane wyniki czego skutkiem była zwyżka notowań Citi Grooup o ponad 3%. Dzisiaj przed sesją w USA poznamy wyniki J.P Morgan, Goldman Sachs oraz Johnson&Johnson, natomiast po sesji Intel oraz Yahoo!.

Kolejne wyniki spółek w USAŹródło: Fotolia, fot: Péter Mács
duqzwgd
duqzwgd

Także wczoraj mieliśmy wystąpienie prezesa EBC Mario Draghiego w Parlamencie Europejskim, jednak nic nowego on nie powiedział i nie miał większego wpływu na rynki. W dalszym ciągu EBC zakłada, że inflacja odbije w 2015 i 2016 roku. Ponadto powiedział, że wysoki kurs euro zagraża ożywieniu w eurolandzie oraz potwierdził, że jeśli w dalszym ciągu inflacja będzie pozostawać niska to nie wykluczają użycia dodatkowych narzędzi. A więc słowa Mario w żaden sposób nie mogły wpłynąć na dzisiejsze otwarcie notowań w Europie, gdyż rynki wielokrotnie słyszały podobne wypowiedzi natomiast odnośnie luzowania ilościowe, które byłoby najważniejszą informacją dla giełd nie mieliśmy żadnej konkretnej waidomości.

W czasie dzisiejszej sesji także mamy kilka ciekawych pozycji w kalendarzu makroekonomicznym. Oprócz danych o inflacji z UK poznamy także odczyt indeksu ZEW, który może wpłynąć na rynki jeśli jego wynik będzie się różnił sporo od konsensusu. Dodatkowo o godzinie 16 J. Yellen roczpocznie swoje wystąpienie przed Komisją Bankową Senatu USA, chociaż tutaj trudno oczekiwać jakiegoś przełomu. Dużo ciekawsze mogą być same pytania sentorów do szefowej FED, a dokładniej to jak ona się do nich ustosunkuje. Warto zwrócić na to uwagę. Relacja wystapienia Yellen na xpulsie.

Początek sesji w Europie przynosi lekkie spadki. W dalszym ciągu rynki pamiętają o problemach portugalskiego Banku Espirito Santo, który traci dzisiaj ponad 8%. O godzinie 9:50 DAX traci -0,04%, CAC40 -0,02%, natomiast WIG20 zyskuje +0,36%. Wśród trzydziestu największych spółek warszawskiej giełdy najwięcej zyskują LOTOS, ALIOR oraz GTC. Po drugiej stronie rynku znajdują się TVN, JSW i Grupa Azoty.

Łukasz Banach

Młodszy Analityk Rynków Finansowych

XTB

duqzwgd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
duqzwgd