Trwa ładowanie...
d2jvgzb

Kombinat przejmuje

Wczorajsza sesja zakończyła się spadkiem indeksów, a do spadku w największym stopniu przyczyniły się walory KGHM-u, które straciły blisko 8%. Po słabszym otwarciu, dość szybko pojawił się popyt, ale w drugiej części dnia, kiedy na rynek dotarły informacje o akwizycji kanadyjskiej spółki przez miedziowy kombinat indeksy pogłębiły spadek.

Share
d2jvgzb

WIG-20 przełamał piątkowe minimum na 2250 i zamknięcie nastąpiło poniżej tego poziomu. Przełamanie wsparcia na negatywne przesłanie, aczkolwiek ruch na razie interpretuję w kategorii korekty wzrostu. Można przyjąć, iż spadek może być nieco głębszy i dojdzie do testu wsparcia w przedziale 2210-2220. Mimo to, rynek sprawia wrażenie, silnego, a spadki wykorzystywane są jako sposobność do kupna. Jawi się naturalnie pytanie jak będą się na kolejnych sesjach zachowywały akcje KGHM-u, które mają duży wpływ na kształtowanie się indeksów, ale też i nastroju na rynku.
Trudno sobie wyobrazić silniejszy ruch wzrostowy, bez udziału tej spółki, ale wiele w tym względzie będzie zależało od oceny inwestorów warunków przejęcia jak i samych cen miedzi. Sytuacja techniczna akcji KGHM-u uległa pogorszeniu, bowiem przełamany został ostatni dołek na 122,50, a kolejne wsparcie wyznacza minimum z początku października na 115,40.

Ewentualne przełamanie tego poziomu będzie miało negatywne przesłanie i będzie zapowiadało test 105,54 lub też okolic 96-97. Najbliższy opór to 127,40, a kolejny to rejon 135. W przypadku WIG-20 najbliższy opór znajduje się na 2257, a w razie jego przebicia będę oczekiwał na test 2273. Przebicie tego poziomu będzie wskazywało na korekcyjny charakter spadku i będzie zapowiadało atak na wczorajsze maksimum na 2293, które jest obecnie kluczowym oporem dla indeksu. Sygnałem słabości dla indeksu będzie przełamanie 2210, co z kolei winno przekładać się na test 2188 lub też 2164.
Tomasz Jerzyk

d2jvgzb

Podziel się opinią

Share
d2jvgzb
d2jvgzb