Trwa ładowanie...
d3zde9z
gpw
04-10-2010 09:03

Komentarz poranny

Piątkowa sesja nie zmieniła istotnie sytuacji na rynku, główne indeksy odnotowały niewielkie zmiany i w dalszym ciągu znajdują się w trendach wzrostowych w rejonie swoich średnioterminowych maksimów.

d3zde9z
d3zde9z

Po słabszym otwarciu momentalnie na rynku pojawił się popyt, a kolejne godziny upłynęły pod znakiem handlu w ograniczonym zakresie wokół czwartkowego zamknięcia. Polski rynek potwierdził swoją względną siłę względem innych parkietów, czego przejawem był atak WIG-20 na kwietniowe maksimum na 2619. Mimo delikatnego nadbicia tego poziomu, kupujący nie przystąpili do dalszych zakupów by ugruntować swoją przewagę. Poziom 2619 pozostaje najbliższym oporem, a jego pokonanie winno przełożyć się na test 2690-2700, gdzie znajdują się opory wynikające z górnego ograniczenia przyspieszonego kanału wzrostowego, jak również z bariery wynikające z równości fal wzrostowych. Ewentualne sforsowanie tego ostatniego pułapu odczytam pozytywnie i będę liczył na test 2740.
Najbliższe wsparcie znajduje się na 2603, a w razie jego przełamania będę oczekiwał na test 2591, gdzie znajduje się linia przyspieszonego trendu wzrostowego. Na wykresie intraday można doszukać się znamion formacji klina zwyżkującego, które zazwyczaj pojawiają się w końcowych stadiach danego trendu, a przebicie linii trendu wzrostowego, będzie wspierało taką interpretację. W takim przypadku trzeba się będzie liczyć z perspektywą wyczerpania krótkoterminowego potencjału wzrostowego i korektą co najmniej do 2533. Wcześniej wsparciem jest poziom 2567, który wynika z ostatniego lokalnego minimum.
Ewentualne przełamanie tego poziomu będzie przełamywało pozytywną w dłuższej perspektywie sekwencję coraz wyższych lokalnych minimów. Takie „wydarzenie” nie gwarantuje odwrócenia trendu, ale część inwestorów w takiej sytuacji decyduje się na zmniejszenie zaangażowania na rynku. Rekapitulując, sytuacja indeksów nie uległa po piątkowej sesji zmianie. Można odnieść wrażenie, iż rynek wytraca impet wzrostowy, ale z drugiej strony na wykresach nie ma czytelnych wskazówek wskazujących na odwrócenie trendu (poza utrzymującymi się od dłuższego czasu negatywnymi dywergencjami na wskaźnikach technicznych).

[ Zobacz pełną analizę

]( http://i.wp.pl/a/f/pdf/25446/101004_biul_por.pdf )

d3zde9z

Tomasz Jerzyk
DM BZ WBK

| Dane prezentowane w niniejszym raporcie zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez DM BZ WBK S.A. za wiarygodne, jednakże DM BZ WBK S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i pełności. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autora i nie powinny być inaczej interpretowane. Dom Maklerski BZ WBK S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na postawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody DM BZ WBK S.A. jest zabronione. |
| --- |

d3zde9z
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3zde9z