Trwa ładowanie...
d3qppf7
akcje

Komentarz poranny

Wczorajsza sesja zakończyła się spadkiem indeksów, ale skala ruchu nie była znacząca. Po wyższym otwarciu WIG-20 wyznaczył nowe krótkoterminowe maksimum, ale na wyższych poziomach ujawniła się podaż.

Share
d3qppf7

W kolejnych godzinach indeks oscylował w wąskim zakresie zmienności, a w drugiej części dnia kupujący podjęli kolejną próbę ataku na poranne maksimum, lecz podejście nie zakończyło się powodzeniem. W samej końcówce na rynku ponownie pojawiła się podaż, która zapewniła zamknięcie w dolnym przedziale wahań. Mimo to indeks znajduje się w dalszym ciągu w trendzie wzrostowym i dalej przebywa w rejonie maksimum z połowy kwietnia na 2619. Poziom ten wyznacza najbliższy ważny opór, a jego pokonanie będzie potwierdzało trend wzrostowy w średnim terminie.
W przypadku jego przebicia będę oczekiwał na wzrost, a kolejnych barier będę się doszukiwał w przedziale 2680-2700. W przypadku silniejszego wzrostu podaż winna pojawić się na 2760. Najbliższe wsparcie znajduje się na 2595, a w razie jego przełamania będę zwracał uwagę na 2572, gdzie aktualnie znajduje się linia przyspieszonego trendu wzrostowego. Kolejne wsparcia znajdują się na 2550 i 2533. Wczorajsza sesja nie zmieniła układu sił na rynku, a mając na względzie negatywną wymowę wczorajszej sesji spodziewam się pogłębienia korekty. Cały czas na wykresie utrzymuje się sekwencja coraz wyższych lokalnych minimów, co jest charakterystyczne dla tendencji wzrostowej.

Ewentualny spadek poniżej 2550 spowoduje przełamanie tej sekwencji, co będzie wskazywało na możliwość nieco silniejszej korekty. Dzisiejsza sesja winna rozpocząć się od spadku, a pytaniem pozostaje czy kupujący zdołają obronić wsparcia na 2595 czy 2585. Przebicie tych poziomów może zostać odczytane negatywnie, ale w tym miejscu należy poczynić zastrzeżenie, iż popyt pojawił się na niewiele niższych poziomach, po czym wzrosty były kontynuowane.
[ Zobacz pełną analizę

]( http://i.wp.pl/a/f/pdf/25413/20100928_biuletyn_poranny.pdf )

d3qppf7

Tomasz Jerzyk
DM BZ WBK

| Dane prezentowane w niniejszym raporcie zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez DM BZ WBK S.A. za wiarygodne, jednakże DM BZ WBK S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i pełności. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autora i nie powinny być inaczej interpretowane. Dom Maklerski BZ WBK S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na postawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody DM BZ WBK S.A. jest zabronione. |
| --- |

d3qppf7

Podziel się opinią

Share
d3qppf7
d3qppf7