Trwa ładowanie...
d4ccpcp
04-11-2010 09:14

Komentarz poranny

Wczorajsza sesja zakończyła się niewielkim spadkiem indeksów, a zamknięcie nastąpiło w rejonie dziennych minimów. WIG-20 znajduje się w obszarze wsparcia wynikającego z wcześniejszych maksimów i mam wrażenie, iż poziomy te winny zostać obronione.

d4ccpcp
d4ccpcp

Struktura spadku zdaje się wskazywać na korekcyjny charakter spadku, a najbliższy opór znajduje się na 2676. Sforsowanie tego pułapu będzie potwierdzało hipotezę, iż wzrost nie jest zakończony, co z kolei winno przełożyć się na test wczorajszego maksimum na 2691. Pokonanie tego poziomu winno przekładać się na test szczytu na 2703. W przypadku jego przebicia potwierdzony zostanie trend wzrostowy, co z kolei odczytam jako zapowiedź wzrostu do 2715 lub też do 2729. W przypadku silniejszego wzrostu celem winien być poziom 2758, gdzie aktualnie znajduje się górne ograniczenie kanału wzrostowego.
Najbliższe wsparcie wyznacza ostatnie lokalne maksima na 2661 i 2664, a w przypadku ich przełamania będę zwracał uwagę 2653 oraz na 2626. Ten ostatni pułap ma kluczowe znaczenie dla indeksu w krótkim terminie. Przełamanie tego wsparcia będzie oznaczało zapowiedź testu ostatniego dołka na 2592. Patrząc na wykres mam jednak wrażenie, iż struktura wzrostowa nie jest zakończona, a rynek będzie honorował wsparcia. Taka konkluzja sugeruje test oporów i atak na szczyty w perspektywie najbliższych godzin. Taką konkluzję dodatkowo wspiera pozytywna reakcja światowych rynków na decyzję FED-u.
Choć była ona nieznacznie lepsza od oczekiwań to jednak inwestorzy przyjmują ją z zadowoleniem, pamiętając, iż pierwsza tego typu operacja uruchomiła falę zakupów na przełomie lutego i marca 2009. Trudno liczyć, by ta decyzja uruchomiała analogiczną falę zakupów na rynkach finansowych, bowiem indeksy znajdują się w zupełnie innym miejscu, ale pozytywna reakcja w krótkim terminie wydaje się jak najbardziej realna. Tomasz Jerzyk

| Dane prezentowane w niniejszym raporcie zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez DM BZ WBK S.A. za wiarygodne, jednakże DM BZ WBK S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i pełności. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autora i nie powinny być inaczej interpretowane. Dom Maklerski BZ WBK S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na postawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracoXTwaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody DM BZ WBK S.A. jest zabronione. |
| --- |

d4ccpcp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ccpcp