Trwa ładowanie...
d1j943t
14-10-2010 09:05

Komentarz poranny

Wczorajsza sesja zakończyła się wzrostem indeksów, a popyt inwestorów kumulował się w głównej mierze na akcjach spółek o największej kapitalizacji. Po wyższym otwarciu kupujący dość szybko zabrali się do łamania kolejnych barier podażowych, co otworzyło drogę do skutecznego ataku na ubiegło tygodniowe maksima w drugiej części sesji.

d1j943t

Zarówno WIG jak i WIG-20 wyznaczyły nowe średnioterminowe szczyty, a zamknięcie nastąpiło w rejonie dziennych maksimów. Najbliższy opór dla WIG-20 znajduje się na 2700, a jego przebicie będzie zapowiadało test 2714 lub też 2748. W przypadku silniejszego wzrostu podaż winna ujawnić się w rejonie 2920. Najbliższe wsparcie dla indeksu znajduje się na 2686, a w razie jego przełamania będę zwracał uwagę na 2678 lub też 2657. Sygnałem słabości dla indeksu będzie zamknięcie wczorajszej luki hossy na 2637, ale przed sesją nie widać przesłanek by dziś mogła mieć miejsce tak silna realizacja zysków.
Zauważalne osłabienie dolara i wzrost cen surowców w dalszym ciągu faworyzują stronę popytową i spodziewam się, iż dzisiejsza sesja rozpocznie się od dalszych wzrostów. W przypadku WIG-20 istotnym oporem jest poziom 2700, który wynika z równości fal wzrostowych. Myślę, że pułap ten uda się sforsować, a pytaniem pozostaje czy sprzedający zdołają zatrzymać wzrosty na górnych ograniczeniach kanałów wzrostowych. Ewentualne przebicie tych poziomów będzie wskazywało, iż rynek wkracza w fazę euforii inwestycyjnej, a to oznacza dynamiczne przyspieszenie ruchu cen, a w takim wypadku trzeba by było oczekiwać na test 2920 lub też okolic 3000.
Ewentualne sygnały do odwrócenia trendu winny napłynąć ze strony rynku walutowego. Póki dolar będzie utrzymywał się pod presją sprzedających i wytyczał nowe minima, to trzeba się liczyć z perspektywą kontynuacji wzrostu na rynkach akcji.

[ Zobacz pełną analizę

]( http://i.wp.pl/a/f/pdf/25512/101014_biul_por.pdf )

d1j943t

Tomasz Jerzyk
DM BZ WBK

| Dane prezentowane w niniejszym raporcie zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez DM BZ WBK S.A. za wiarygodne, jednakże DM BZ WBK S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i pełności. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autora i nie powinny być inaczej interpretowane. Dom Maklerski BZ WBK S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na postawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody DM BZ WBK S.A. jest zabronione. |
| --- |

d1j943t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1j943t