Trwa ładowanie...
d16osnr
22-11-2010 10:09

Komentarz poranny

Piątkowa sesja zakończyła się spadkiem indeksów, a relatywnie bardziej ucierpiały indeksy skupiające spółki o dużej kapitalizacji. Mam wrażenie, iż takie zachowanie jest naturalną konsekwencją czwartkowej słabości, kiedy to polski rynek nie „włączył” się globalne odbicie.

d16osnr
d16osnr

Z perspektywy zasady fal takie zachowanie ma negatywne implikacje bowiem na głównych indeksach uformowały się wyraźne impulsy spadkowe. Taka interpretacja sugeruje pogłębienie korekty w kolejnych tygodniach czy nawet miesiącach, ale w perspektywie najbliższych godzin indeksy winny podjąć próbę skorygowania całego spadku. W przypadku WIG-20 popyt pojawił się centralnie na wsparciu na 2637 i dzięki popytowi w samej końcówce sesji, część strat udało się zniwelować. Najbliższy opór dla indeksu wyznacza poziom 2662, a w razie jego sforsowania podaż winna 2688 lub też na 2704. W przypadku silniejszego wzrostu będę zwracał uwagę na 2719, gdzie znajduje się 61,8% zniesienia całego spadku z 2769 do 2636. W przypadku sforsowania tego pułapu wzrośnie prawdopodobieństwo ataku na szczyt na 2769, który stanowi aktualnie kluczowy poziom oporu. Nie spodziewam się by został on w najbliższym czasie pokonany.

Najbliższe wsparcie znajduje się na piątkowym dołku, a w razie jego przełamania 2627 lub też 2611. W przypadku silniejszego spadku popyt winien ujawnić się na 2582 lub też 2552. Końcówka poprzedniego tygodnia istotnie pogorszyła układ techniczny sił na głównych indeksach, co sugeruje pogłębienie tendencji spadkowej. Trudno wychwycić jaki motyw przyczynił się do wyraźnego osłabienia polskiego rynku, ale po kilkudniowym odreagowaniu spodziewam się pogłębienia spadku. Ewentualne przełamanie poziomu 2627 będzie wskazywało, iż impuls nie jest jeszcze zakończony i indeks realizuje bardziej negatywny wariant, którego do końca nie można wykluczyć w związku z wcześniejszym naruszeniem poziomu 2680. W takim wypadku istotne znaczenie dla indeksu winien mieć 2598 lub też 2512.
[ Zobacz pełną analizę

]( http://i.wp.pl/a/f/pdf/25745/101122_biul_por.pdf )
Tomasz Jerzyk
DM BZ WBK

d16osnr

| Dane prezentowane w niniejszym raporcie zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez DM BZ WBK S.A. za wiarygodne, jednakże DM BZ WBK S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i pełności. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autora i nie powinny być inaczej interpretowane. Dom Maklerski BZ WBK S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na postawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody DM BZ WBK S.A. jest zabronione. |
| --- |

d16osnr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d16osnr