Trwa ładowanie...
d30sgwq
gpw

Komentarz poranny

Wczorajsza sesja zakończyła się spadkiem indeksów, a najbardziej ucierpiały akcje spółek o dużej kapitalizacji. Relatywnie najlepiej wypadł indeks średnich spółek mWIG40, który odnotował jedynie kosmetyczny spadek.

Share
d30sgwq

W przypadku WIG-20 po słabszym otwarciu popyt pojawił się centralnie na linii przyspieszonego trendu wzrostowego. Kolejne godziny upłynęły pod znakiem wzrostu, lecz kupującym nie udało się odrobić strat, w wyniku czego po sesji na wykresie pozostała luka bessy, która winna stanowić obecnie poziom oporu. W końcówce sesji ponownie zaatakowali sprzedający, co wynikało w dużej mierze z reakcji na słabsze dane makro z USA. W wyniku tego WIG-20 naruszył linię trendu wzrostowego, która zadziałała rano, co więcej zamknięcie nastąpiło w rejonie dziennego minimum, co ma negatywną wymowę.

Indeksy amerykańskie dość szybko odrobiły wczorajsze straty, co sugeruje, iż dzisiejsza sesja w Warszawie rozpocznie się od wzrostu. Pytaniem pozostaje jak będzie wyglądała rozgrywka w dalszej część sesji. Na wykresie WIG-20 można doszukać się impulsu spadkowego od szczytu na 2614, co z kolei sugerowałoby, iż wzrost winien jedynie skorygować spadek, po czym korekta winna zostać pogłębiona. Najbliższe opory znajdują się na 2582 lub tez na 2592. Nieznacznie wyżej znajduje się poziom 2597, który wynika z górnego ograniczenia luki i jak pokazuje historia zazwyczaj w rejonie tego typu poziomów odbywa się walka.
Tam spodziewam się podaży, a ewentualne sforsowanie tego poziomu będzie wskazywało na siłę kupujących, co powinno przełożyć się na atak na ostatnie maksimum na 2614. W przypadku jego ewentualnego przebicia podaż winna ujawnić się na kwietniowym wierzchołku na 2619. W przypadku silniejszego wzrostu celem winien być zakres 2680-2700. W nieco dłuższej perspektywie na wykresie w dalszym ciągu utrzymuje się sekwencja coraz wyższych minimów. Najbliższe wsparcie wyznacza poziom 2550, a ewentualne przełamanie tego wsparcia będzie oznaczało przełamanie tej pozytywnej sekwencji. Kolejne wsparcia to 2533 oraz 2522.

[ Zobacz pełną analizę

]( http://i.wp.pl/a/f/pdf/25421/100929_biul_por.pdf )
Tomasz Jerzyk
DM BZ WBK

d30sgwq

| Dane prezentowane w niniejszym raporcie zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez DM BZ WBK S.A. za wiarygodne, jednakże DM BZ WBK S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i pełności. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autora i nie powinny być inaczej interpretowane. Dom Maklerski BZ WBK S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na postawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody DM BZ WBK S.A. jest zabronione. |
| --- |

d30sgwq

Podziel się opinią

Share
d30sgwq
d30sgwq