Trwa ładowanie...
d129hku
03-11-2010 09:09

Komentarz poranny

Wczorajsza sesja zakończyła się wzrostem indeksów, a WIG i mWIG40 wyznaczyły nowe średnioterminowe maksima. WIG-20 naruszył strefę oporu w zakresie 2676-2686, co z kolei sugeruje, iż analogiczny ruch winien być powielony przez indeks największych spółek.

d129hku
d129hku

Co może wydawać się trochę dziwne to właśnie na akcjach spółek o największej kapitalizacji koncentrowała się wczoraj uwaga inwestorów i to on najwięcej zyskał w ujęciu procentowym. Do szczytu zabrakło jedynie 13 punktów, a patrząc z perspektywy zamknięcia do wierzchołka brakuje niecały 1%. Mając na względzie wczorajsze wyłamanie z konsolidacji i wewnętrzny podział fal mam wrażenie, iż ruch wzrostowy nie jest jeszcze zakończony, a spadek w końcówce sesji miał za zadanie skorygowanie jedynie części wczorajszej zwyżki. Dość silnym wsparciem wydaje się aktualnie zakres 2661-2673 i spodziewam się, iż korektyw będą w najgorszym wypadku kończyły się w tym zakresie.

Ewentualne przełamanie tego zakresu będzie miało negatywne przesłanie i nie będę ukrywał, iż będzie utrudniało odczytanie zamiarów inwestorów. Na razie zakładam, iż wsparcie nie zostanie przełamane, a po korekcie kupujący podejmą kolejną inicjatywę, która winna przełożyć się na skuteczny atak na szczyt na 2703. W przypadku sforsowania tego poziomu będę liczył na test 2711 lub też 2723. W przypadku silniejszego wzrostu celem winien być poziom 2755, gdzie aktualnie znajduje się górne ograniczenie kanału wzrostowego.
Najbliższym wsparciem jest wspomniany powyżej zakres 2661-73, a ewentualne jego przełamanie będzie zapowiadało test 2653, czyli dolnego ograniczenia wczorajszej luki bessy lub tez poziomu 2626, który ma obecnie kluczowe znaczenie w średnim terminie. Przebicie tego ostatniego poziomu będzie zapowiadało test minimów na 2611 i 2592. Myślę, że dzisiejsza sesja będzie typową sesją wyczekiwania na wieczorną decyzję FED-u. Mając na względzie, iż dominuje trend wzrostowy, a oczekiwana decyzja ma być pozytywna dla rynków akcji to przewagę winni mieć kupujący. Pytaniem pozostaje na ile globalne rynki zdołały już zdyskontować ruch Rezerwy Federalnej.
[ Zobacz pełną analizę

]( http://i.wp.pl/a/f/pdf/25631/20101103_bzwbk_porannny.pdf )
Tomasz Jerzyk
DM BZ WBK

d129hku

| Dane prezentowane w niniejszym raporcie zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez DM BZ WBK S.A. za wiarygodne, jednakże DM BZ WBK S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i pełności. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autora i nie powinny być inaczej interpretowane. Dom Maklerski BZ WBK S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na postawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody DM BZ WBK S.A. jest zabronione. |
| --- |

d129hku
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d129hku