Trwa ładowanie...
d2x1ydp
17-11-2010 09:13

Komentarz poranny

Wczorajsza sesja zakończyła się spadkiem indeksów, a skala ruchu przekroczyła 1%. Mimo to polskie indeksy zachowują się wyraźniej silniej na tle innych rynków. Wczorajszy spadek sprawił, iż zarówno WIG jak i WIG-20 przebiły linie trendu wzrostowego oraz minima z ubiegłego piątku.

d2x1ydp
d2x1ydp

Jest to pewien element słabości strony popytowej, który sugeruje zdaje się wskazywać na większe prawdopodobieństwo pogłębienia spadku w najbliższych dniach. Po słabszym otwarciu WIG-20 przełamał wsparcie na 2695 a w kolejnych godzinach handlu przełamany został zakres 2680-83. W kolejnych godzinach indeks wyznaczył minimum na 2665, a w samej końcówce skala spadku została zniwelowana. Popyt pojawił się w korespondencji ze wsparciem wynikającym z równości fal spadkowych, które wczoraj zostało delikatnie naruszone. Jak widać na wykresie spadek wygląda na typowy zygzak, co miałoby pozytywną wymowę. Pytaniem pozostaje czy realne jest, iż na wczorajszym minimum ruch spadkowy został zakończony. W kontekście spadków na rynkach surowcowych i walutowych skala spadku głównych indeksów jest stonowana.
Cały czas czynnikiem ryzyka pozostaje zachowanie rynków surowcowych, których wzrosty wcześniej mocno stymulowały popyt na akcjach spółek paliwowych czy KGHM-u. Wczorajszy ponad 5% spadek cen miedzi oraz kontynuacja spadku dziś sugerują, iż szanse na obronę wczorajszego minimum na 2665 na WIG-20 są niewielkie. Prawdopodobnie kupującym nie uda się również ocalić poziomu 2653, co z kolei będzie sugerowało wyższą rangę korekty. W takich założeniach należałoby oczekiwać na test 2611 lub też 2592. Kolejne wsparcia znajdują się na 2553 oraz na 2523. Najbliższy opór dla WIG-20 wyznacza przebita wczoraj linia trendu wzrostowego, która znajduje się na 2689. Kolejne bariery podażowe widzę na 2703 i 2723, a kluczowym oporem w krótkim terminie pozostaje poziom 2739.
Tomasz Jerzyk

| Dane prezentowane w niniejszym raporcie zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez DM BZ WBK S.A. za wiarygodne, jednakże DM BZ WBK S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i pełności. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autora i nie powinny być inaczej interpretowane. Dom Maklerski BZ WBK S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na postawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracoXTwaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody DM BZ WBK S.A. jest zabronione. |
| --- |

d2x1ydp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2x1ydp