Trwa ładowanie...
d1gswc8
d1gswc8
Dom Maklerski BZ WBK

Komentarz poranny

Środowa sesja zakończyła się mieszanym zamknięciem indeksów, główne odnotowały spadki, natomiast mWIG40 jak i sWIG80 delikatnie zwyżkowały. Po słabszym otwarciu kupujący podjęli próbę kontynuacji wzrostu, ale na niewiele wyższych poziomach sukcesywnie pojawiała się podaż, co przełożyło się na pogłębienie spadku w kolejnych godzinach handlu.
Share
d1gswc8

Zamknięcie (na głównych indeksach) nastąpiło w rejonie dziennych minimów, co ma negatywną wymowę i sugeruje pogłębienie korekty na dzisiejszej sesji. Najbliższe wsparcie znajduje się na 2717 na WIG-20, a w razie jego przełamania będę oczekiwał na test 2703 lub też 2762, gdzie znajduje się kolejna linia trendu wzrostowego. W przypadku silniejszego spadku kupujący winni bronić 2653 lub też 2611. Najbliższy opór znajduje się na 2740, gdzie znajduje się linia przyspieszonego trendu spadkowego. W przypadku jej pokonania będę oczekiwał na 2752 lub też szczytu na 2769. W przypadku silniejszej zwyżki, (dziś mało prawdopodobne), należałoby oczekiwać na test 2773 lub też 2836.
Dzisiejsza sesja winna rozpocząć się od pogłębienia tendencji spadkowej, w korespondencji ze wzrostem dolara na światowych rynkach, który przekłada się na spadek cen surowców jak i rynków akcji. Patrząc na zachowanie indeksów giełd azjatyckich na pierwszy plan wysuwa się wyprzedaż na giełdzie w Szanghaju, gdzie Indeks B-share (ten na którym, mogą grać inwestorzy zagraniczni) traci ponad 6%. Spory spadek, bo ok. 3% notuje również miedź, ale w tym miejscu należy zaznaczyć, iż jeszcze wczoraj surowiec ten wyznaczył swoje nowe, średnioterminowe maksimum, także ruch ten nie musi automatycznie przenosić się na KGHM, który w środę nijako „zdyskontował” ten spadek.

Niemniej jednak nie sposób, nie zauważyć, iż klimat inwestycyjny ulega pewnemu ochłodzeniu na ostatnich sesjach. Skala ruchu na razie nie jest zbyt duża i bez wątpienia mieści się ona w kategorii naturalnej korekty po ostatnich wzrostach. Ewentualne przełamanie wsparcia na 2703 na WIG-20 będzie nakazywało poważnie rozważać, czy potencjał wzrostowy nie został wyczerpany i rynek wchodzi w fazę silniejszej korekty.

[ Zobacz pełną analizę

]( http://i.wp.pl/a/f/pdf/25686/biuletporanny_20101112.pdf )
Tomasz Jerzyk
DM BZ WBK

d1gswc8

| Dane prezentowane w niniejszym raporcie zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez DM BZ WBK S.A. za wiarygodne, jednakże DM BZ WBK S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i pełności. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autora i nie powinny być inaczej interpretowane. Dom Maklerski BZ WBK S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na postawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody DM BZ WBK S.A. jest zabronione. |
| --- |

d1gswc8

Podziel się opinią

Share
d1gswc8
d1gswc8