Trwa ładowanie...
du8psbm
25-10-2010 09:29

Komentarz poranny

Piątkowa sesja zakończyła się niewielkim spadkiem, a kosmetyczny wzrost odnotował jedynie indeks małych spółek sWIG80. Główny indeks WIG-20 w pierwszej fazie sesji „niwelował” skutki zamknięcia na czwartkowym fixingu.

du8psbm
du8psbm

W połowie sesji indeks przetestował wsparcie wynikające z luki hossy (2618-2623) i tam pojawił się popyt, który przeważał w drugiej części sesji. Najbliższe opory dla indeksu znajdują się na 2647, gdzie znajduje się linia krótkoterminowego trendu spadkowego oraz 2653 wynikający z ostatniego maksimum.

Biorąc pod uwagę sytuację na rynku walutowym, gdzie ponownie dolar znajduje się w tarapatach, należy liczyć się z atakiem na powyższe poziomy po wznowieniu handlu. W przypadku przebicia tych poziomów, kolejne bariery podażowe widzę w zakresie 2673-2686, a sforsowanie tej strefy będzie definitywnie potwierdzało korekcyjny charakter spadku i zarazem będzie zapowiadało atak na 2703. W przypadku pokonania tego pułapu będę oczekiwał na test 2721 lub też 2736. W bardziej optymistycznym wariancie celem winien być poziom 2782. Najbliższe wsparcie znajduje się na 2632, a w razie jego przełamania popyt winien ujawnić się na 2621 lub też 2618, gdzie znajduje się dolne ograniczenie ostatniej luki hossy. Jej zamknięcie będzie świadectwem słabości strony popytowej, co z kolei winno przekładać się na test strefy wsparcia w przedziale 2592-2603. W przypadku jej ewentualnego przełamania popyt winien ujawnić się na 2563. Ostatni tydzień nie przyniósł w dalszym ciągu definitywnych rozstrzygnięć, a ruch indeksu odbywa się w
fazie konsolidacji 2600-2700. W dłuższej, kilkumiesięcznej perspektywie indeks znajduje się w trendzie wzrostowym i jak na razie nie widać symptomów odwrócenia trendu (poza górnymi cieniami na tygodniowych wykresach świecowych, i utrzymującymi się wielu tygodni negatywnymi dywergencjami na wskaźnikach). Dzisiejsza sesja winna rozpocząć się od wzrostu, a pytaniem pozostaje czy kupującym uda się sforsować strefę 2673-2686.
[ Zobacz pełną analizę

]( http://i.wp.pl/a/f/pdf/25578/101025_biul_por.pdf )
Tomasz Jerzyk
DM BZ WBK

du8psbm

| Dane prezentowane w niniejszym raporcie zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez DM BZ WBK S.A. za wiarygodne, jednakże DM BZ WBK S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i pełności. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autora i nie powinny być inaczej interpretowane. Dom Maklerski BZ WBK S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na postawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody DM BZ WBK S.A. jest zabronione. |
| --- |

du8psbm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
du8psbm