Trwa ładowanie...
ddx6mpc
ddx6mpc
Dom Maklerski BZ WBK

Komentarz poranny

Piątkowa sesja zakończyła się wzrostem indeksów, a jej przebicie należy ocenić pozytywnie. Po wyższym otwarciu kupujący nadbili wcześniejsze maksimum, ale niewiele wyżej w strefie oporu 2683-86 na WIG-20 pojawiła się podaż.
Share
ddx6mpc

W kolejnych godzinach indeks odnotował korektę do dziennego minimum na 2665, ale w końcówce sesji ponownie inicjatywa trafiła w ręce kupujących. Na dziennym wykresie świecowym ukształtowała się formacja krzyża harami ( na tygodniowym też), która wskazuje na niezdecydowanie uczestników rynku. Indeks znajduje się w rejonie oporów i dziś liczę na kolejną próbę ich przełamania. Najbliższy opór wyznacza piątkowy wierzchołek na 2683, a jego przebicie będę interpretował jako zapowiedź ataku na 2694.

Przebicie tego poziomu będzie miało pozytywne przesłanie i będzie zapowiadało test 2714, gdzie obecnie znajduje się linia trendu spadkowego. W przypadku jej przebicia podaż winna pojawić się na 2745 lub też na 2766. Najbliższe wsparcie znajduje się na 2665, a w razie ewentualnego przełamania kupujący winni bronić poziomu 2653. Kluczowym wsparciem w krótkim terminie jest poziom 2638, a jego ewentualne przełamanie będzie zapowiadało test minimum na 2627 lub też kwietniowego maksimum na 2619.
W przypadek ewentualnego przełamania tego poziomu popyt winien pojawić się na 2592 lub też w zakresie 2563-68. Piątkowa sesja wyeliminowała scenariusz możliwego trójkąta symetrycznego na wykresie WIG-u. W dalszym ciągu pozostaje możliwość uformowania się formacji flagi na wykresach intraday obu głównych indeksów. W takim wypadku możliwe jest nadbicie piątkowych maksimów, ale niewiele wyżej w rejonie kolejnego oporu na 2694. W nieco dłuższej perspektywie czasowej niekorzystnie oddziałuje negatywny układ średnich kroczących, jednakże z drugiej strony na wykresach nie widać wyraźnych impulsów spadkowych od szczytu wskazujących na zmianę trendu.
Raczej te wszystkie oscylacje od pierwszej dekady grudnia traktowałbym jak trójki czyli struktury korekcyjne. Takie podejście oznaczałoby, iż szczyt nie został jeszcze osiągnięty.

[ Zobacz pełną analizę

]( http://i.wp.pl/a/f/pdf/26348/110228_biul_por.pdf )

ddx6mpc

Tomasz Jerzyk
DM BZ WBK

| Dane prezentowane w niniejszym raporcie zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez DM BZ WBK S.A. za wiarygodne, jednakże DM BZ WBK S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i pełności. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autora i nie powinny być inaczej interpretowane. Dom Maklerski BZ WBK S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na postawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody DM BZ WBK S.A. jest zabronione. |
| --- |

ddx6mpc

Podziel się opinią

Share
ddx6mpc
ddx6mpc