Trwa ładowanie...
d453m2q
gpw

Komentarz poranny

Wczorajsza sesja zakończyła się spadkiem indeksów, a najmocniej stracił WIG-20. Po słabszym otwarciu popyt pojawił się centralnie w rejonie wsparcia na 2642 na WIG-20, a kolejne godziny upłynęły pod znakiem wzrostu.

Share
d453m2q

Kupującym udało się odrobić straty, ale na wyższych poziomach ponownie pojawiła się podaż, która w dynamiczny sposób poprawiła poranne minimum. Zamknięcie na dziennym minimum zapewnia negatywną wymowę sesji, ponadto spadek wykasował większą część wzrostu z całego tygodnia. Zamknięcie na WIG-20 nastąpiło na linii przyspieszonego trendu wzrostowego, która jak pamiętamy zapewniała wcześniej indeksowi solidne wsparcie, gdzie kończyły się wszelkie inicjatywy sprzedających.

Pytaniem na dziś pozostaje czy wsparcie ponownie zadziała. Patrząc na strukturę fal takiego scenariusza nie można wykluczyć, bowiem ruch w dalszym ciągu należy traktować jako korekcyjny. Kluczowe wsparcia nie zostały bowiem naruszone, a ruch jest jedynie głębszą korektą ostatniego wzrostu. Ale patrząc na przebieg notowań w tym tygodniu pewne obawy pozostają. Główne indeksy osiągnęły istotne poziomy oporów, ponadto wczorajszy spadek sprawił, iż na tygodniowym wykresie świecowym pojawił się górny cień, który może wskazuje na podaż na wyższych poziomach.

Z tego względu dzisiejsza winna mieć istotne znaczenie, bowiem ewentualne pogłębienie spadku sprawi przełamanie wsparć, co więcej na tygodniowym wykresie świecowym pozostanie formacja gwiazdy spadającej, która może wskazywać na wyczerpanie potencjału wzrostowego. Trzeba też pamiętać, iż WIG-20 znajduje się w pobliżu wsparcia wynikającego ze szczytu z połowy kwietnia na 2619, którego ewentualne przebicie może zostać zinterpretowane jako sygnał słabości. Zakładam jednak, że dzisiejsza sesja rozpocznie się od wzrostu, a najbliższy ważny opór widzę w zakresie 2642-43.
Przebicie tego zakresu będzie zdawało się potwierdzać hipotezę o korekcyjnym charakterze spadku i będzie zapowiadało atak na wczorajsze maksimum na 2666. Ten ostatni poziom ma kluczowe znaczenie, a jego przebicie będzie zapowiadało test szczytu na 2686 i leżącego nieco wyżej poziomu 2700. W przypadku spadku istotne znaczenie ma wspomniany wcześniej 2619 oraz 2592. Kolejne ważne poziomy dla indeksu znajdują się na 2563 i 2567. Tomasz Jerzyk
DM BZ WBK

[ Zobacz pełną analizę

]( http://i.wp.pl/a/f/pdf/25477/20101008_biuletyn_poranny_08_10.pdf )

d453m2q

| Dane prezentowane w niniejszym raporcie zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez DM BZ WBK S.A. za wiarygodne, jednakże DM BZ WBK S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i pełności. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autora i nie powinny być inaczej interpretowane. Dom Maklerski BZ WBK S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na postawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody DM BZ WBK S.A. jest zabronione. |
| --- |

d453m2q

Podziel się opinią

Share
d453m2q
d453m2q