Trwa ładowanie...
d4bp3e7
d4bp3e7
Dom Maklerski BZ WBK

Komentarz poranny

Piątkowa sesja zakończyła się wzrostem indeksów. Sesja miała bardzo spokojny przebieg, gdzie po krótkiej korekcie po otwarciu kupujący przejęli szybko inicjatywę. Kolejne godziny upływały pod znakiem oscylacji w wąskim zakresie zmienności, gdzie barierą była przebita wcześniej linia trendu wzrostowego na WIG-20.
Share
d4bp3e7

W samej końcówce opór udało się pokonać, a zamknięcie na dziennym maksimum zapewnia pozytywną wymowę sesji. Najbliższy opór dla WIG-20 znajduje się w zakresie 2438-2444 pkt i zapewne po otwarciu kupujący będą próbowali koleją barierę zaatakować. W przypadku powodzenia kolejne cele będę widział na 2476 lub też 2482 pkt. W przypadku silniejszego ruchu podaż winna pojawić się na 2495 pkt, gdzie aktualnie znajduje się linia trendu spadkowego. Zakładam, iż wzrost ma charakter korekcyjny w związku z czym na jednym z powyższych poziomów winna ujawnić się podaż.

Natomiast pokonanie tego ostatniego poziomu będzie oznaczało przełamanie sekwencji coraz niższych lokalnych maksimów, co z kolei może stanowić zachętę do dalszych wzrostów, a kolejne cele widziałbym na 2534 lub też 2608 pkt. Najbliższe wsparcie znajduje się na 2415 pkt., a w razie jego przełamania popyt winien pojawić się na 2401 lub też na 2382 pkt. W przypadku silniejszego spadku istotą rangę będę przypisywał poziomowi 2340 pkt. Ewentualne przełamanie tego ostatniego poziomu może ostrzegać przed słabością i powrotem do spadków.

Dzisiejsza sesja będzie trochę specyficzna, bowiem nieczynne będą rynki finansowe w USA i w Wielkiej Brytanii, co zazwyczaj pozwala na nieco większy komfort w poczynaniach krajowym inwestorom. Piątkowa sesja w USA zakończyła się spadkiem indeksów, ale inne rynki lekceważą takie zachowanie i prawdopodobnie z podobną sytuacją będziemy mieli w Polsce. Myślę, że po otwarciu nastąpi atak na najbliższe opory na 2438 i 2444 pkt., ale tam zapewne pojawi się podaż. Jak bym nie miał racji będę oczekiwał na test 2482 pkt.

d4bp3e7

[ Zobacz pełną analizę

]( http://i.wp.pl/a/f/pdf/24642/biuletyn_poranny_bz_wbk_30_05_2010.pdf )

Tomasz Jerzyk
DM BZ WBK

d4bp3e7

| Dane prezentowane w niniejszym raporcie zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez DM BZ WBK S.A. za wiarygodne, jednakże DM BZ WBK S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i pełności. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autora i nie powinny być inaczej interpretowane. Dom Maklerski BZ WBK S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na postawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracoXTwaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody DM BZ WBK S.A. jest zabronione. |
| --- |

d4bp3e7

Podziel się opinią

Share
d4bp3e7
d4bp3e7