Trwa ładowanie...
d1qxfdz

Komentarz poranny

Wczorajsza sesja zakończyła się wzrostem indeksów, lecz mimo to WIG-20 wyznaczył nowe krótkoterminowe minimum. Tego nie potwierdził jednak WIG i kolejne godziny upłynęły pod znakiem wzrostu.

Share
d1qxfdz

Druga faza sesji upłynęła pod znakiem oscylacji w rejonie nowej linii trendu spadkowego. Dzięki popytowi na końcowym fixingu zamknięcie nastąpiło w rejonie dziennego maksimum, co z kolei zapewnia pozytywną wymowę sesji i sugeruje test kolejnych barier na 2734 i 2742. W dalszym ciągu kluczowym oporem dla WIG-20 jest poziom 2756, a jego przebicie odczytam pozytywnie. Uważam, iż jak na razie spadek od szczytu na 2809 jest korektą, choć nie ukrywam z dość tajemniczym wzorem w obrębie fali c.
Przebicie oporu na 2756 będzie sankcjonowało spadek jako „trójkę”, a to z kolei będzie oznaczało, iż albo korekta jest zakończona, albo kreślimy bardziej złożony wzór korekcyjny, falę płaską tudzież formację trójkąta. W przypadku pokonania tego pułapu kolejne bariery widziałbym na 2763 lub też 2784. Najbliższe wsparcie znajduje się w zakresie 2706-2707, a w przypadku jego przełamania będę oczekiwał na test wczorajszego minimum na 2688. W przypadku przełamania tego wsparcia popyt winien ujawnić się na 2676, gdzie znajduje się linia trendu wzrostowego.

W mniej optymistycznym scenariuszu będę oczekiwał na test dołka na 2631. W moim odczuciu jest to kluczowy pułap dla indeksu, a ewentualne jego przełamanie istotnie zredukuje prawdopodobieństwo realizacji pozytywnych scenariuszy w najbliższych tygodniach. Ocena wczorajszej sesji nie jest jednoznaczna, z racji faktu, iż zwyżka została zrealizowana głównie w oparciu o wzrost akcji KGHM-u.
Zachowanie kursu Kombinatu jest w dużej mierze uzależnione od kształtowania się cen metali na rynkach światowych. Ostatnie dni przynoszą istotne wahania, przynajmniej, jeśli chodzi o zachowanie cen srebra i złota. Cena miedzi zachowuje się nieco bardziej stabilnie, choć też podąża zgodnie z kierunkiem wskazywanym przez metale szlachetne.

[ Zobacz pełną analizę

]( http://i.wp.pl/a/alladyn2/WWW//f/pdf/26159/28012011_biulpora.pdf )

d1qxfdz

Tomasz Jerzyk
DM BZ WBK

| Dane prezentowane w niniejszym raporcie zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez DM BZ WBK S.A. za wiarygodne, jednakże DM BZ WBK S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i pełności. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autora i nie powinny być inaczej interpretowane. Dom Maklerski BZ WBK S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na postawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody DM BZ WBK S.A. jest zabronione. |
| --- |

d1qxfdz

Podziel się opinią

Share
d1qxfdz
d1qxfdz