Trwa ładowanie...
d2kbtcd
Dom Maklerski BZ WBK

Komentarz poranny

Wczorajsza sesja zakończyła się spadkiem indeksów, jedynie sWIG80 utrzymał poziom z sesji środowej. Sprzedający przeważali przez większą część sesji, a w WIG-20 testował poziom wsparcia na 2245 pkt.
Share
d2kbtcd

Tam pojawił się popyt, który próbował zmienić wymowę sesji, ale na końcowym fixingu ponownie do głosu doszli sprzedający. Przedział 2244-5 pkt. wytycza najbliższe wsparcie, a jego przebicie będzie zapowiadało test 2231 lub też 2226 pkt. Sygnałem słabości dla indeksu będzie przebicie poziomu 2217 pkt. co z kolei winno przełożyć się na test 2172 pkt. Poziom ten ma ważne znaczenie w krótkim terminie, a jego przebicie winno zapowiadać test dołka na 2165 lub też poziomu 2154 pkt.

W przypadku silniejszego spadku będę oczekiwał na test 2087 lub też 2049 pkt. Najbliższy opór dla indeksu wytycza 2273 pkt., a w razie jego przebicia będę zwracał uwagę na linię trendu spadkowego, która znajduje się na 2280 pkt. W przypadku jej przebicia podaż winna pojawić się na 2304 lub też 2337 pkt. Sygnałem poprawy dla indeksu będzie przebicie poziomu 2348 pkt. Wczorajsza sesja była pewnym zaskoczeniem przynajmniej jeśli chodzi o sytuacja na innych rynkach. W ostatnich tygodniach rynki europejskie zachowują wyraźnie słabiej od indeksów amerykańskich, bo to utrudnia stawianie prognoz.

Dzisiejsza sesja winna rozpocząć się od spadku, a podstawowym pytaniem pozostaje czy kupować na poziomach wsparcia (rejon 2226 pkt.), w oczekiwaniu na kolejną falę wzrostową, która nadbije maksimum na 2290 pkt. Myślę, że jeśli utrzymamy założenie o załamanej fali wzrostowej tak należy postąpić, bowiem od dna na 2172 pkt uformował się czytelny impuls, który winien być skorygowany, co ma właśnie miejsce, ale po zakończeniu korekty winna mieć zwyżka o podobnej skali. To jest mój preferowany wariant oznaczeń, a alternatywą jest, iż do załamania nie doszło, a wzrost do 2290 pkt. korygował jedynie spadek od szczytu na 2402 pkt. W takim wypadku obecny ruch byłby wieńcząca cały impuls piątą falą. Potencjalnym celem winien w takim wariancie być poziom 2154 pkt., po czym dopiero wtedy winna mieć miejsce korekta całego spadku z siłą podobną do rynków amerykańskich. Są pewne niuanse, które dopuszczają również inne scenariusze, ale myślę, że rozstrzygnięcia winny zapaść w najbliższych dniach.

d2kbtcd

Pełna wersja raportu dostępna w formacie

Tomasz Jerzyk
DM BZ WBK

| Dane prezentowane w niniejszym raporcie zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez DM BZ WBK S.A. za wiarygodne, jednakże DM BZ WBK S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i pełności. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autora i nie powinny być inaczej interpretowane. Dom Maklerski BZ WBK S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na postawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody DM BZ WBK S.A. jest zabronione. |
| --- |

d2kbtcd

Podziel się opinią

Share
d2kbtcd
d2kbtcd